Instalacja Xp,

Witam

Na wstępie: AsRock, Duron 1,6, GForce2 Mx400 64, Dysk 3 Gb, Ram 128/266,

Instalka CD: XP trzy różne (ze wszystkimi ten sam problem)

Problem: Podczas instalacji, po wyborze partycji, wyskakuje komunikat “nie może utworzyć folderu Windows”, instalacja spod Win 98 kończy sie w momencie pierwszego ponownego uruchamiania i od nowa ładuje sie instalka i wyskakuje błąd o uszkodzonym dysku, po wielokrotnych próbach doszedłem do niebieskiego ekranu opisującego kilka przyczyn niemożności zainstalowania xp,

Dysk na pewno Ok podłączyłem go na innym komputerze i XP sie zainstalował. Dysk z zainstalowanym systemem przeniosłem do siebie i komp sie wyłączał podczas uruchamiania systemu. Próbowałem zainstalować na istniejącym ale wysypał sie podczas instalacji urządzeń.

Ram wymieniałem wsadziłem inną kość na której był instalowany Xp.

Dziś dowiedziałem się że rozwiązaniem może być zmiana ustawień w Bios, lub instalacja z inną grafiką gdyż GForce sprawiała innym kłopoty.

Być może ktoś zna inne rozwiązania tego problemu.

Z góry Dzięki

Podepnij dysk pod ATA33 lub ATA 66. Niektóre płyty główne mają wbudowany kontroler HDD do którego windows niema sterowników. Są one dostarczone z płytą główną. Podczas instalacji xp wyskakuje komunikat “naciśnij klawisz aby zainstalować kontroler Raid”(lub jakoś podobnie). Spróbuj nacisnąć wtedy guzik i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

ja tez tak miałem pierw mi sie komp zawiesił a potem nie chciał sie włonczyć i wyskoczył niebieski ekranz napisami próbowałem pare razy go uruchamiac ale za kazdym razem to samo wiec chciałem zrobic foramata ale jak zaczynało sie inastalowac to wyskoczyło nie moża utworzyc katalogu c widows. podzieliłem dysk na nowe partycje i i sie zainstalowało

Dzięki, Killer jestem laikiem wiec prosze o szczegóły przełączenia na ATA66 czy ATA 33, jeżeli chodzi o podpjęcie dysku to na płycie podpinałem go w IDE1, jak i w IDE2.

  1. To jesteś bogatym człowiekiem skoro Cię stać na trzy legalne płytki z windowsem XP Tylko pytanie po co Ci aż trzy???;);):wink:

  2. Teraz powiedz ile spośród tych trzech ma okładkę z hologramem z logo microsftu i do ilu posiadasz licencję na legalne użytkowanie???

  3. Jak się wypowiesz bedziemy kontynuować temat :smiley: :smiley: :smiley:

Drogi fiesta, jedna jest moja myślałem że mam uszkodzoną, więc pożyczyłem od znajomych żeby sprawdzić. Cisną mi się pewne wyrazy na usta ale się powstrzymam. Jeżeli masz ochotę coś doradzić to proszę jeżeli nie to weź mnie nie drażnij. Obrońco praw autorskich.

Możliwe że w biosie można to ustawić. Jak nie to musisz sobie załatwić taśme do tysku pod ATA33 lub ATA66. W sklepie raczej tego nie znajdziesz musisz poszukać na giełdzie lub w komisie. Najlepiej pod ATA33

I chwała Ci za to. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Wcale nie miałem ochoty Cię drażnić. Jak pewnie zdążyłeś zauważyć wypowiadasz sie na forum o legalnym oprogramowaniu i chyba jako jego moderator a nie obrońca praw autorskich mam prawo mieć watpliwości co do legalności posiadania trzech płyt instalacyjnych systemu windows.(chyba nikogo nie stać na taką ekstrawagancję). Twoje wyjaśnienia traktuję jako zupelnie wystarczające. W związku z czym tematu nie zamykam i zapraszam do dalszej dyskusji. :):):):):slight_smile:

Problemy problemami, ale czasem warto sie pośmiać.

Fiesta, trafnością swojej wypowiedzi rozśmieszył mnie do łez - pozytywnie.

Nadgorliwość w poprawności jest prześmieszna.

Jeżeli aż trzy legale, to do Microsoftu i niechaj dumaja co się dzieje.

jajomi ,prawdopodobnie sam odpowiedziałeś na swój problem,dlatego na czas instalacji podmień grafę[na czas instalki możesz też odłączyć zbędne komponenty kompa typu karta muzyczna bądż sieciowa]

zrób też reset biosu[ustawienia fabryczne]

Co do 3 płytek instalacyjnych-to mnie to nie dziwi,gdyż sam pożyczałem od kolesi takie płytki,miałem xpprof i Home[legale] plus swoją.

Zdarzają się różne problemy i czasami trzeba się mocno nagłówkować,by je rozwiązać,tym bardziej jak dwóch kolesi ma trzy rozwiązania problemu,hehe.

Pozdro :slight_smile:

heh nasz wspaniały AMD i jego kompatybilnośc z Windows a myśle ze najprościej wymienić zanieśc komputer do sklepu w którym sie go kupiło…i pokazać jaki złom sprzedają…tzn AMD

co chcesz przez to powiedzieć??? :evil:

Ja maiłem taki problem że nainstalowywałem XP na 98 SE i w środku instalacji wyskakuje mi błąd że mam za mało miejsca na dysku…Co byście zrobili żeby to naprawić???

Ile masz pamięci RAM ?

chyba 192…albo 250coś…(barkło mi miejsca na dysku twardym)

Witam, miałem ten sam problem u mnie problem stanowiła płyta. Asrock to jedne z najgorsszych płyt. Miałem taka płytę najpierw instalowałem XP ze 4 dni wreszcie jak sie udało to przerywał mi dźwiek. wreszcie źwięk gryzł sie z obrazem podczas oglądania filmów. W dobrych sklepach komputerowych nikt nie doradzi Ci takiej płyty. Najlepiej oddaj do sklepu swoje 3 płytki z legalnym XP i wymień na płytę ASUSA. A co najciekawsze w serwisie płyt ASrock twierdzą panowie, że to świtne płyty i odsyłaja je jako dobre. Dobre co 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: