Instalacja z recovery disk

Witam

Przyszedł czas na przeinstalowanie systemu. Posiadam laptop Asus i nie ma recovery na dysku tylko po kupnie laptopa robiłem to na płytach. Pytanie jest moje takie więc czy jak zrobię to recovery z płyt to czy będę mieć sformatowany cały dysk czy tylko dysk C? Zależy mi na danych na komputerze i stąd to pytanie.

Nie wiem o jakim konkretnie modelu mówisz więc powiem krótko - sprawdź w instrukcji :wink:

Tak czy tak, warto zrobić backup ważnych danych na zewnętrzny nośnik.

ale modelu czego lapka? K53S o ile ma to jakieś znaczenie w tej sytuacji, raczej wątpię żeby o tym było coś wspomniane w instrukcji, a danych dużo mam i więcej zajmie mi przegrywanie ich niż instalacja cała windowsa

W instrukcji stoi napisane: “Restoring will overwrite your hard drive. Ensure to back up all your important data before the system recovery.”

Tak więc ponieważ nie będzie to reinstalacja tylko przywracanie obrazu dysku, warto posłuchać dobrej rady i wykonać kopię zapasową.

no jeśli tak to nie zostało mi nic innego jak przegrać wszystko na inny dysiorek, dzięki za pomoc temat do zamknięcia

Zobacz tutaj http://asus-serwis.pl/docs/asus_vista_recovery.pdf

W Asusie masz wybór partycji, które chcesz sformatować, czytaj uważnie komunikaty, które będą się pojawiać podczas przywracania systemu a tak nawiasem mówiąc to dziwne, że nie masz na dysku tej partycji, powinna być, spróbuj ją uruchomić wciskając klawisz F9 gdy ukaże się logo Asus.