Instalacja -> Zamarza na "completing installation"

Witam!

Posiadam problem z zainstalowaniem Windows Vista x86 na moim laptopie (HP Pavilion DV6700).

Instalacja zamiera podczas “completing installation”.

Podczas instalacji wersji x64 wszystko było ok, tylko teraz po prostu zwiecha.

Czy to może być spowodowane dyskiem SATA?

Jeśli tak, to gdzie szukać sterowników do lapka, gdyż na stronie hp nie ma nic o SATA ;/.

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam!

Jak długo czekałeś na odpowiedź? Ile razy próbowałeś zainstalować? Czy inne aplikacje (dobrze, żeby były to gry) instalują się bezproblemowo?

Probowałem już 3 raz, lapek stoi już dwie godziny i dalej nic.

Nawet dioda używania procesora przestała świecić.

Tak, pod Vista x64 wszystkie aplikacje chodzą jak trzeba, gier nie sprawdzałem.

Tylko ta Vista x86 nie chce isc ;/.

Czytałem na angielskich stronach i forach, że to wina dysku SATA i braku sterowników.

Ale skąd je wziąć!?

Edit:

Po prostu po przejściu do etapu “completing installation” dalej nie idzie. Mogę poruszać kursorem itp.

Tak jakby instalacja trwała wieczność, choć tyle nie powinna trwać bo na gorszym sprzęcie instalacja Visty trwała dość krótko.

Coś jest nie tak z install shield (tym programem windowsowskim)

Próbowałem instalować dwie różne wersje z dwóch różnych płyt.

To samo.

Możliwe aby dwie płyty były uszkodzone?

Kiedyś instalowałem z jednej Windowsa na swój “stacjonarny” komputer i chodziło.

Można jakoś poprzez pendrive dograć uszkodzone pliki podczas instalacji albo jakieś sterowniki które temu zapobiegną?

Poszukaj w google tam jest wiele sposobów, pamietam taki jeden, jak znajde linka to podam :slight_smile: W klażdym rfazie chodziło o podmiane jakiś plików z jakieś zdrowej Visty, a potem przeskanowanie w poszukiwaniu błędów, i Win sam problem załata.

EDIT:

Zainstaluj Autopatcher do Visty, czasami pomaga.

Zaraz, ale jak mam to zrobić kiedy nie mogę włączyć systemu?

Jak to zrobić przed lub w trakcie instalacji?

Start> wpisujesz cmd a dalej to nie pamiętam ale to jest z poziomu systemu, ale najpierw autopatchera zainstaluj może pomoże.

A jak zainstalować Autopatchera bez włączenia systemu .?

Nie. uruchom komputer, zaloguj sie na konto administratora i zainstaluj autopatchera.

W tym problem, że nie mogę W OGÓLE zainstalować Visty, a tym bardziej jej włączyć!

CHyba, iż chodzi o to, że mam zainstalować autopatchera na wersji x64, i wtedy zrobić format na x86?

I jeśli tak, to czy mam instalować x86 obok czy mogę usunąć x64 i wgrać w jej miejsce x86?

Acha, sorry to w takim razie czekam na kogos mądrzejszego ode mnie, bo nic nie poradze :frowning: