Instalacjia sterowników nVidia

Wiem iż temat był już poruszany ale nan GeForce 4 Ti i jakie lepiej zainstalwoać sterowniki, te z repozydiów czy ze strony nvidia?

Chodzi aby beryl działał płynnie… Ściągnąłem ten plik z nvidia ale zainstanawiam się jak to zainstalwoac…

Jakie distro? W Ubuntu instalowałem sterowniki z repozytorium i wszystko chodzi cacy.

Ściągasz ze strony nVidii. GF 4Ti będzie w Legacy. Będziesz tam miał plik README z opisem co i jak. Oprócz samej instalacji trzeba zmienić dwie linijki w pliku xorg.conf, ale w README będziesz miał wszystko opisane.

Lepiej instalować ręcznie.

No właśnie i nie zmieniłem w pliku i wyskoczył mi przy starcie błąd serwera X ale jakoś udało mi się odzyskać z kopii ( żebyście widzieli moją minę jak sie udało normalnie jak bym 1000000 dolarów wygrał )

Czyli jak je teraz usunąć z systemu ?

Dystrybucja to Ubuntu 7.04 herad 5 uaktualniona.

nvidia-installer --uninstall

deb http://www.albertomilone.com/drivers/edgy/latest/32bit binary/

Dodajemy to repozytorium i wszystko jasne. W miarę najnowsze sterowniki Nvidia, na których działa już natywnie Beryl.

Lepiej z repozytoriów, bo przy aktualizacji kernela nie trzeba rekompilować sterownika. :slight_smile:

ja jednak wole miec najnowsze stery ze strony nvidia.com niz jakies paczki a aktualizacji kernela nie robisz codziennie wiec nie jest to wielki problem zwlaszcza ze ponowna instalacja sterownika sprowadza sie do wpisania jednego polecenia

Zależy co komu się chce i ile umie :wink: