Instalator kubuntu nie widzi partycjii

Witam. Mam lapka lenovo g530. Dysk mam podzielony tak:

C - dysk lokalny (w7)

D- aplikacje

e - pliki

swap - 1 gb

ext3 -15 gb

wszystkie partycje są odpowiednio sformatowane. Gdy włączam instalke kubuntu 9.10 okazuje się że instalator nie widzi żadnych partycji tylko jeden dysk… Co jest nie tak?

342fe7a6293ccc01med.jpg

Czym partycjonowałeś dysk? Uruchom system w trybie LiveCD (nie w trybie instalacji), uruchom terminal i wklej na forum wynik polecenia:

sudo fdisk -l

Pozdrawiam!

tu jest ok, a podczas instalacji nie :frowning:

Nie jestem na 100% pewny czy to ma jakieś znaczenie ale z tego co widzę to partycja rozszerzona to sda2 i w jej obrębie masz partycje logiczne zarówno dla Linuksa (sda6 oraz sda7) jak i Windowsa (sda5) i być może to jest problemem, choć nie powinno ale jak pisałem nie jestem tego pewny.

Żeby za dużo nie mieszać i zachować większe bezpieczeństwo (uniknąć utraty plików) usuń partycje sda6 i sda7 i stwórz tylko jedną partycję podstawową sda4 dla Linuksa, na razie pomiń swap - i tak nie będziesz miał możliwości utworzenia kolejnej partycji podstawowej. Uruchom instalację i zobacz czy partycje będą wykryte. Systemu na razie nie instaluj, jeśli w ten sposób partycje zostaną wykryte to będzie znana przyczyna problemu.

Pozdrawiam!

nie są wykryte :frowning: