Instalator neostrady nie uruchamia się - ZTE ZXV10 W300 wifi

Witam.

Problem jest następujący: na docelowym komputerze (bo na innych nie ma problemu) nie można w żaden sposób uruchomić aplikacji instalującej oprogramowanie rutera wymienionego w temacie. Autorun nie działa, ręczne uruchomienie autorun.exe ani EasyGuider.exe z płyty dołączonej do zestawu również zawodzi - objawia się to tym, że w menedżerze zadań aplikacja EasyGuider (do której zlinkowany jest autorun) pojawia się i po ok. sekundzie umiera.

Jak napisałem, na innych komputerach nie ma problemu z instalacją. Podejrzewam, że winny jest system lub oprogramowanie zainstalowane, chociaż nie widzę na nim nic podejrzanego (dawne sterowniki od iPlusa wywaliłem - to zresztą bez znaczenia, bo na innych komputerach nie miałem problemu z instalacją neostrady, gdy obok był juz iPlus). System to Windows XP SP3 PL.

Powyższa sytuacja ma miejsce na wszystkich kontach użytkowników w systemie. Zbędne programy wyłączyłem, w tray’u porządek, antywirus to AVG Free Edition.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrowienia dla forumowiczów,

Łukasz

Witam,

Jedyne opcja, która przychodzi mi do głowy:

Sprawdź czy przypadkiem nie masz włączonej blokady instalacji niepodpisanego oprogramowania sterownika.

Start -> Panel Sterowania -> System -> Sprzęt -> Podpisywanie sterowników.

Niestety, to nie to.

Problem leży w uruchomieniu programu, który jest odpowiedzialny za skonfigurowanie rutera i połączenia z neostradą.

Ale dzięki za pomysł :wink:

Łukasz

W takim razie może odpuść sobie program, a zamiast tego zaloguj się do routera poprzez przeglądarkę i z jej poziomy skonfiguruj router?