Instalator nie widzi dysku, bios tak

(V@lkyria) #1

Otóż mam taki problem, że konfiguracja BIOS'u pokazuje mi dysk że istnieje, natomiast uruchomiony instalator Widowsa XP nie znajduje mi żadnego dysku. Problem na laptopie także z rozkładania nici. Poza tym pierwszy błąd co wyrzuca to brak pliku NTLDR i prosi o restart. Co może być problemem, fixmbr pomoże??

(Tomj) #2

musisz wejść w bios poszukać AHCI i wyłączyć to, jeśli to nie pomoże to musisz poszukać sterownika sata do swojego dysku i podczas instalacji wcisnąć klawisz F6 zaraz na początku po starcie płyty (patrz na dole niebieski pasek ,lewa strona)i wskazać lokalizację sterownika np: stacja dyskietek,pendrive itp, i powinno być ok . jeżeli to laptop HP to masz duży problem.

(levisek82) #3

Jeśli to laptop to nie widze problemu bo w biosie też jest przełącznik SATA Mode ustaw na IDE za leży od biosu jaki masz a jeśli nie ma tego to na stronie producenta dysku znajdziesz odpowiednie sterowniki dla SATA ściągasz i programem nLite intergujesz sterowniki z plikami instalacyjnymi tak jak TU

http://carlostech.wordpress.com/2007/06 ... lite-cz-1/

(Automapa) #4

Znaczy to, że użytkownicy koncowi, którzy chca sobie zainstalować dodatkowy dysk np: WD 250GB to nie mogą tego uczynić, producent nie stara się o klienta tylko sprzedaje niedokonca zrealizowane swoje pomysły.

Użytkownicy którzy kupili dyski pow. 250 gb musza walczyć z wiatrakami bo strony producentów nie przedstawiają odpowiedzi np: w języku polskim.

Użytkownicy mają problemy z zainstalowaniem dysków':

• WD 250 GB i powyzej, powinna być instrukcja instalacji i kierunkowy link do ewentualnych rozwiązań nowych sterowników, a nie odpowiedzi i ich brak.

Dlaczego w Polsce nie zajmną się instytucje tym procederem, przecież jest to naciąganie.

PonDTO KAŻDY KLIENT KTÓRY ZAKUPI DYSK NIE JEST ZMUSZONY, aby iść do fachowca i korzystać z jego usług.

Takżę prawo konsumeckie reguluję to nieporozumienie załączająć INSTRUKCJE obsługi, która jest nieodzowną częscią danego asortymentu, czy on kosztuje 20 zł, czy 1000 zł.