Instalator nie wykrył dysku

Mam taki problem; podczas instalacji WinXp na laptopie instalator podał informacje, że nie wykryto dysku twardego. Okazało sie bowiem, że to dysk S-ATA więc trzeba do niego sterowniki. I tu zaczynają się schody, bo niby jak mam je zainstalować skoro nie mam stacji dyskietek? w jaki sposó “podać” mu te sterowniki?

z płyty, podmień na chwilę przy instalacji systemu

a nie przerwie instalacji jak nie znajdzie płytki instalacyjnej?

Wgraj stery na CD za pomocą nLite.

Wybrałem inne rozwiązanie, zainstalowalem Linuksa. Trochę się pomęczylem ale nie żałuję i chyba przy nim zostanę. Ale dzięki za podpowiedzi. Rozwiązało to mój starszy problem z dyskiem S-ATA na stacjonarnym. Do tej pory zamiast reinstalowac musialem kłaść obraz z Ghosta bo nie wiedziałem czemu się nie włacza instalator :glupek2: a obraz dał mi znajomy który ten system instalowal całe wieki temu. Ogólnie dzięki.

Złączono Posta : 11.12.2006 (Pon) 19:06

Nie dawało mi to spokoju więc spróbowałem jednak z windowsem i okazało się, że podmiana płytki w trakcie instalacji nic nie daje. Potrzebny jest napęd dyskietek lub inny np. na USB bo z płytki nie wykrywa, a mam oryginalną od tego laptopa ze wszystkimi sterami. Czy jest możliwość dogrania do płyty z windowsem tych sterów? I jezeli tak to gdzie?