Instalator nie znajduje dysku twardego

przy właczaniu wypróbowałam chyba wszystkie kombinacje klawiszy dla poszczególnych biosów i nic dysk jest czysty i chce na nim zainstalowac xp kiedy rozpoczynam rozróch z płyty i rozpoczyna sie instalacja instalator mówi ze nie znalazł dysku twardego .podłaczony jest dobrze wiec w czym problem :frowning:

Jeśli dysk SATA to musisz mieć do niego sterowniki i na początku na dole gdy instalator ładuje różne pliki powinien być napis wciśnij F6 aby zainstalować sterowniki RAID (lub coś podobnego). Te sterowniki powinny być na dyskietce.

A jeśli ATA to nie wiem

sterowniki bedziesz mial na plytce z pł głowna jesli oczywiscie sata

a jesli nie mam ani dyskietki ani płyty bo dysk dostałam w SPADKU ze tak powiem ale mam drugi komp wiec moze jakos mozna je sciagnac

To napisz jaki masz dysk twardy,jakbyś miała XP z SP2 to wtedy z reguły nie trzeba sterowników.

Jeżeli to dysk ATA należy programem “fdisk” zalożyć partycje i jego sformatować,mówiąc prosto dysk jest niesformatowany i przez to niewidoczny dla instalatora.

Złączono Posta : 11.03.2007 (Nie) 11:44

Aha programik"fdisk" znajduje się na dyskietce startowej Win98,ME

dysk jest sformatowany i podzielony na 2 partycje

A jaki poprzednio był na nim system???

ten sam który chce zainstalować xp sp2

A może masz źle ustawione zworki na dysku,dysk na którym stawiasz winde musi być ustawiony na master i podłączony na płycie w gniazdo IDE1,inaczej mogą być problemy

jak wiec mam ustawic zworki zeby dzialalo

Złączono Posta : 11.03.2007 (Nie) 17:54

jak to sie robi wczesniej przed wyczyszczeniem dysku działal bez problemu

dysk podepnij na końcu taśmy / środkowe złącze pozostaw wolne /, na płycie wepnij taśmę / tym końcem, który jest w większej odległości od środkowego złącza /tam gdzie pisze IDE1 , zworkę na dysku ustaw na master lub możesz spróbować bez zworki, w biosie sprawdź czy dysk jest widoczny i ustaw wykrywanie na auto / w pierwszej zakładce /.

mój dysk nie podłacza sie za pomocą tasmy tylko ma trzy takie wejscia na jednym z kabli pisze sata drugi jest czerwony a trzeci to zasilanie i tu jest własnie problem bo chcialam ustawic na auto ale bios sie nie uruchamia

jak sata to poszukaj w internecie sterowników i zrób jak napisał darek13579

Złączono Posta : 11.03.2007 (Nie) 22:02

bios musi się uruchamiać bo nie doszedłbyś do etapu rozpoczęcia instalacji tylko musisz wejść w bios i sprawdzić czy jest włączona obsługa dysku sata.

ok ale dlaczego nie mogę wejsc w bios próbowałam wszystkich kombinacji klawiszy

A płyta główna to?

A dysk to ATA,czy SATA - sprawdź w dokumentach kompa lub programy np Everest.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=49780

Poczytaj tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731

kochani pomózcie znaleśc te sterowniki czy program diagnostyczny do WD800BD WD CAVIAR w internecie szukałam czegos na stronie producenta ale niestety nie znam angielskiego prosze to dla mnie wazna sprawa