Instalator Win XP wisi po skopiowaniu plików

Walczę od jakiegoś czasu ze starym komputerem znajomych. Nie można za nic w świecie zrobić formatu. Instalator ładuje pliki, potem się zawiesza na migającym w lewym górnym rogu kursorze. Zmieniałam taśmy, dyski, RAM, kable są ok, test na starcie też niczego szczególnego nie wykazuje, dysk i napęd widoczny w Biosie. Nic kompletnie nie przychodzi mi do głowy, parametrów kompa nie mam jak sprawdzić, jedyne co wiem to, że procesor Athlon 2000, płyta główna Asrock K7VT2, grafika na AGP ( CGTS2PRO-TV-64, spisana z naklejki). Oprócz tego nie startuje Live CD Linuxa, ani Vista PE z płytki zamieszczonej w KŚ 8/2009 (obsługująca również XP), ani bootowalna CD z konsolą XP. Tracę tylko czas i nie mam pojęcia co z tym jeszcze można zrobić i co może być przyczyną. Czy możliwe, że coś nie tak z płytą główną, albo z procesorem?

zmien naped, jak komp stary to moze naped konczy zywot…

Napęd używany, ale sprawny, sprawdzałam już trzy, więcej nie mam, za każdym razem tak samo. Jedyne co startuje to płyta ratunkowa Acronis, więc to chyba nie wina napędu.

Zgaduję:

Jeśli jest to karta graficzna na chipsecie G-Force, to zmień ją na czas instalacji na inną dowolną AGP / PCI.

Szukając odpowiedzi w necie trafiłam na to, że może być przyczyną grafika GF, spróbuje podmienić, mam akurat wolną His Radeon 9200 SE na AGP, sprawdzę.

w ostatecznosci mozesz zrobic reset biosa do ustawien fabrycznych

Na Radeonie jest tak samo… miga kursor i nic się nie dzieje. Jedynie odpaliła się płytka CD z Vista PE, ale z błędem Stop 0x0000005C.

to moze odlacz wsystko zbedne(dzwiekowka, sieciowka, karty tv itp), jak masz 2 kosci ram zostaw tylko jedna + grafika, dysk i cd/dvd

jak to nie zadziala to reset biosa do ustawien optymalnych i wtedy sprawdz

zobacz tu:

http://www.techspot.com/vb/all/windows/ … k7vtz.html

pobaw sie z ustawieniami cache w biosie moze cos da

dodatkow wylacz dzwiek i siec jak sa zintegrowane na plycie

Linux też się nie uruchamia, mam między innymi taki wpis, jako pierwszy

Nie mam co odłączyć, bo niczego nie ma zbędnego, jest tylko dysk napęd i grafika. :frowning:

masz cos podlaczone pod usb? mysze albo klawiature?

dysk jest IDE czy SATA?

Nie, mysz i klawiatura na PS2. Nic na USB nie jest podłączone, teraz nawet do Biosu wejść nie mogę, wyjęłam baterię, sprawdzę jak włożę czy coś się zmieni. Dysk IDE.

sprawdz czy zworka na dysku jest na master tak dla pewnosci

sciagnij:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … test86+3.5

i sprawdz pamieci, no chyba ze masz jakies inne

Pamięci, (jedna jest aktualnie 256MB SDRAM, ale próbowałam na paru) już sprawdzałam wcześniej, są ok. Zworka na dysku jest na master i tak też wykrywa go Bios, jak i napęd jest na slave. Ja już wysiadam, zmarnowałam kolejny dzień i dalej nic nie wiem. Nie zdejmowałam radiatora, nie wiem jak wygląda procesor, pewnie przydałoby się zmienić pastę, czy to może być wina procesora albo zasilacza?

a sprawdzalas kondensatory na plycie?

http://forum.purepc.pl/lofiversion/inde … 68134.html

http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

i w sumie jak juz wszystko testowalas to zmien jeszcze zasilacz jak masz jakis pod reka

mi tez skonczyly sie pomysly…

Kondensatory sprawdzałam w pierwszej kolejności, są ok. Dzięki za wytrwałość i pomoc. Chyba nic z tego nie będzie, jakaś zagadka, wszystko niby ok, a problem jak był, tak jest. Trudno, chyba trzeba się z tym pogodzić i wywalić zabytek na śmietnik.

pobaw sie jeszcze w biosie z cashowaniem i sprawdz tego zasilacza i temperature na radiatorach

jak stacja dyskietek jest podlaczona to odlacz ja tez…

zintegrowany dzwiek i siec wylaczylas w biosie?

w Biosie:

IDE Devices-> “32 Bit Transfer Mode” i “Ultra DMA Mode” jak masz ustawione?

wylacz -> “OnBoard LAN”, “OnBoard AC’97 Audio”, " OnBoard MC’97 Modem"

sprawdz czy

Advanced BIOS Setup Menu-> Resource Configuration-> “Primary Graphics Adapter” jest AGP

Advanced BIOS Setup Menu-> Chipset Configuration -> “AGP Mode” jak jest na x4 zmniejsz na x2

hmm troche biedny ten bios…

“32 Bit Transfer Mode” było ustawione na “Off” (zmieniłam na “On”), “Ultra DMA Mode” na “Auto”, “AGP Mode” - zmniejszyłam na x2, wyłączyłam dwie pierwsze opcje, a tej " OnBoard MC’97 Modem" nie widzę… Stację dyskietek odłączyłam zaraz na początku. Temperatury i napięcia w Biosie znośne. A kursorek dalej sobie miga… :stuck_out_tongue:

no to ostatnie co mozesz zrobic to zmienic zasilacz i przeskanowac dysk narzedziami producenta. Ja stracilem caly dzien na BSOD tylko dlatego ze mialem bady na dysku, akurat na partycji 15GB co na windowsa byla (dysk 500GB). Dysk tez wygladal na sprawny…

no i juz w akcie desperacji downclock procka i pamieci

jak cos wymysle to jutro dopisze,

w sumie dziwne ze jeszcze nikt sie nie dopisal do watku a odwiedzony ponad 120 razy