Instalator Windows nie działa, czarny ekran z białym kursorem. Brak dostępu do konsoli naprawiania


(Mikis) #1

Witam, mam taki problem, na laptopie mam zainstalowany Windows 7, laptop został wprowadzonwy w tryb uśpienia i leżał tak 2 dni, po czym kiedy go uruchomiłem wyskoczył bluescreen, i komputer sie zresetował. Po resecie komputer próbował uruchomić system normalnie lub z funkcją naprawy rozruchu. Próbowałem włączyć i to, i to. Bez skutku. Albo laptop się resetował albo wyświetał czarny ekran z kursorem. 

 

Stwierdziłem że coś poważniejszego, zresetowałem komputer i próbowałem wejść w tryb awaryjny, lub jakąkolwiek inną funkcję z menu pod F8, kompletnie nic nie wchodziło, wszystko albo sie resetowało, albo stawało na czarnym ekranie z kursorem.

 

Ostateczna moja myśl, padł system i wymaga reinstalacji bądź naprawy, i tutaj największe moje zdziwienie. Wsadziłem płytę z oryginalnym Windowsem, przechodzę w boot i odpalam płytę, wszystko się wczytuje pokazuje ładowanie plików, później ekran "Starting Windows" i jeździ pasek pod spodem, i później instalator przechodzi w CZARNY EKRAN Z KURSOREM!

 

Wytłumaczcie mi o co tu chodzi, próbowałem już nawet na pendrive zgrać obraz Windowsa i odpalić, dzieje się to samo co przy płycie. Jedyne co mi się udało, to odpalić z pendrive Ubuntu, zainstalować na partycji obok i komputer odzyskał sprawność, ale zależy mi na głównej partycji na ktorej sporo ważnych danych jest, Ubuntu nie potrafi sie do niej dostać i wyskakuje okienko że muszę użyć chkdsk. Ale jak to chkdsk mam użyć, skoro w żaden sposób nie mogę się do tego dostać. 

 

Mądre głowy proszę o pomoc, podejrzewam że to już nawet nie wina oprogramowania, ale softu, bo jak wytlumaczyć to że instalator wiesza się w pewnym momencie, czy to wina dysku czy może RAMu? Jak to rozwiązać żeby nie stracić większości danych...


(tores1977) #2

Najprawdopodobniej dysk zaliczył padake, czy laptop ten posiada miejsce na drugi dysk?