Instalator windows xp pro

System plików NTFS,

obecny system na dysku C: XP PRO

cel: format dysku C,

Chcę sformatować dysk C, wkładam płytkę z windows’em ale nie pojawia się instalator, wchodzę za pomocą klawisza del do okna bios’u i ustawienia są takie first boot: CD-ROM, second boot: CD-ROM, third boot: HDD-0. Sprawdzając na innych portalach pierwszy “boot” ma być właśnie taki. No ok, zapisuję, restartuję kompa, ale instalator nadal się nie ładuje. Ładuje się normalnie windows.

Płyta nie jest zepsuta, bo to samo pojawia się przy próbie instalacji XP HE.

Co robić?

Dodam, że nic nie było wymieniane “w środku”.

Miałem tak kiedyś i też nie wiedziałem co zrobić i w końcu wyjąłem baterie z płyty na kilka minut i wszystko wróciło do normy.Może Tobie też pomoże.

A gdzie na płycie gł. znajdę tą baterię i jak ją mam wyciągnąć? Jest to w ogóle bezpieczne? Format dotyczy nie mojego komputera, więc nie chcę płacić potem za ewentualne zniszczenie sprzętu.

Całkiem bezpieczne pod warunkiem że poodłączasz wszystko co jest podpięte pod kompa a głównie zasilanie.Otwórz pudło i łatwo znajdziesz baterie jest ona płaska i ma wielkość 2 zł i ma taki zatrzask,palcem odginasz taką blaszkę i bateria sama wyskoczy.Poczekaj kilka minut to BIOS zresetuję się do ustawień fabrycznych.Wkładasz z powrotem baterie,zamykasz pudło,podłączasz i wszystko.

wyciągniecie baterii jest absolutnie bezpieczne i resetuje ustawienia biosu czyli po ludzku po wałczeniu kompa nic nie wystartuje gdyż będziesz musiał skonfigurować bios ręcznie.

Bateria jest wielkości złotówki okrągła a wyciąga się ją poprzez podważenie blaszki na jaj wierzchu (sama wyskoczy).

jeśli bios nie jest w miarę stary to podczas startu zamiast Del naciśniesz F8 a pojawi się okno z wyborem które urządzenie ma być zbotowane.

Taki problem powstaje też przy płytach pirackich, ale zadając tu takie pytanie z założenia uważam ze posiadasz oryginalny system.

Ta czynność jest trudna? Nigdy tego nie robiłem. Bateria zawsze jest okrągła?

Czy z dysku D zostaną wtedy usunięte pliki?

Posiadam oryginalny windows XP PRO.

Może masz oryginalny system Windows z Cd-keyem i Licencją ale masz płytkę przegrywana wtedy może na płytce nie jest ustawione bootowanie podczas startu.

A jeszcze takie pytanie odnośnie baterii(na przykładowo znalezionych fotkach, bo nie wiem jak ma włożoną baterię użytkownik):

http://img360.imageshack.us/img360/2170/bateria9mc.jpg tu jest zatrzask i wiem jak wyciągnąć ją.

http://www.laercio.com.br/ARTIGOS/hardw … rd-015.jpg a tutaj?

oto instruktaż wyciągania baterii według mnie :lol: .

http://www.chomikuj.pl/papux/instruktaz/bateria.AVI

wielkie dzięki =D> , ale jeszcze mam pytanie, na czym polega ręczne skonfigurowanie biosu? Muszę każdą opcję sam ustawiać?

I ostatnie chyba pytanie :slight_smile: na innej partycji są ważne pliki, tego dysku nie chcę sformatować, jak odłączę i włożę baterię to coś się stanie tym plikom?

Najlepiej po zresetowaniu wejdź do BIOSu i wybierz opcję Load Optimized Defaults.

Jeżeli nie bedzie się zgadzała częstotliwość taktowania procesora, to będziesz musiał ręcznie ustawić FSB (CPU Clock), bądź mnożnik (CPU Clock Ratio).

Żadne dane z dysku twardego nie zostaną utracone.

wielkie dzięki za pomoc, udało się sformatować dysk, mimo, że początkowo miałem kłopoty z wyciągnięciem baterii.