Instalator wymaga aktywnego konta administratora


(Rafal Sli) #1

Owe konto jest już uaktywnione (tak za pomocą "net user administrator /active:yes") a mimo to komunikat nadal się pojawia. Ja sie pytam grzecznie WTF i przysięgam, że za moment krew mnie zaleje... :?


(goomish) #2

Zanim pier*ykniesz na zawał napisz może co za program próbujesz zainstalować. No i pochwal się jak masz ustawioną kontrolę kont użytkowników - UAC...


(Rafal Sli) #3

UAC jest ustawione na minimum.

A co do tego jaki program probuje zainstalować to wlasciwie jakie to ma znaczenie czy jest nim piracka wersja Sapera czy inny Pasjans 3D? Sytuacja jest kuriozalna ponieważ na koncie Administratora w Windowsie 7 nie posiadam uprawnień Administracyjnych by ów instalator uruchomić.


(goomish) #4

Ma znaczenie, bo może to nie jest problem jakiejś niedoróbki systemu ani nawet PEBKAC ale najzwyklej w świecie spiep*ony instalator jakiegoś programu. I być może nie ty jeden masz z tym problem, a google tylko czeka żeby podać opis rozwiązania.

A w przypadku ogólnym...

Zdziwiony?! Przecież to jest Windows Vista/7 z UAC, tak te systemy działają już od kilku dobrych lat. Admin nie jest adminem, chyba że explicite odklika zezwolenie na wykonanie akcji administracyjnej w oknie UAC. Zaraz po zakończeniu owej akcji znowu przestaje być adminem. Aż do następnego razu.

Uruchamiaj te (problematyczne) instalatory z prawego klawisza i 'Uruchom jako administrator'. I po sprawie...


(Spectatorx) #5

Uruchom instalację klikając na plik instalatora ppm i z menu kontekstowego wybierz "uruchom jako administrator"/"run as administrator".


(Rafal Sli) #6

Kolejny program i znów ten sam problem. Kliknięcie opcji "run as administrator" nie daję zadnych rezultatów. Z poziomu konta admina sytuacja jest taka sama.


(Fundacjapomocszkole0) #7

Pełne prawa Administratora na stałe - Windows 7 (nie dotyczy HP)

Zabieg ten pozwoli na stałe uzyskać pełne prawa Administratora na naszym komputerze. Odradzam osobom nie zaawansowanym.

START -> Uruchom -> Wpisujemy "MMC" -> OK -> Plik -> Dodaj/usuń przystawkę... -> Dodaj... -> Pozycja "Użytkownicy i grupy lokalne" -> Dodaj -> Zakończ -> Zamknij -> OK -> Użytkownicy i grupy lokalne(lokalnie) -> Użytkownicy -> Twoja nazwa -> PPM -> Właściwości -> Zakładka "Członek grupy". Będą tam dwie pozycje: Administratorzy i Użytkownicy.

Usuwamy pozycję Użytkownicy, klikamy OK, zamykamy konsolę MMC bez zapisywania jej, wylogowujemy się i logujemy ponownie. Od teraz cieszymy się pełnymi prawami administratora na stałe.


(A Florczyk) #8

@Jehuty:

Czy Ty instalujesz na koncie użytkownika z prawami administratora, czy na wbudowanym koncie Administrator? (jeśli na użytkowniku to spróbuj na koncie Administrator - najpierw musisz go uaktywnić "Znak Windows" + R -> Wpisz: compmgmt.msc -> "Użytkownicy i grupy lokalne" -> "Użytkownicy" -> 2x LPM Administrator -> i usuń zaznaczenie z "Konto jest wyłączone")

@AjWi:

Hmm.....może poszukaj, czy nie ma jakiegoś bardziej skomplikowanej metody :stuck_out_tongue: