Instalator XP nie moze odnalezc dysku. (z Linuxa na Windows)

Witam!

Mam problem, w zainstalowaniem Windowsa po Linuxie. W tej chwili posiadam zainstalowanego Linuxa Ubuntu 8.10, i chcialbym przejsc na Windowsa. Niestety podczas proby instalcji XPeka Instalator wykazuje blad i na tym sie konczy. Poniewaz moglbym sie niedostatecznie wyslowic wstawiam zdjecie, ktore mysle, ze wystarczajaco obrazuje moje uniedogodnienie w zwiazku z instalacja :P.:

Przegladajac inne fora wyczytalem ze problem moze byc z tym, ze mam dysk SATA, ale niestety nie wiem dokladnie co mam zrobic zeby to zadzialalo.

Probowalem juz programu GParted, stworzylem nowa partycje NTFS, ale wciaz instalator jej nie wykrywa… wiec musialem na nowo instalowac linuxa…

Krotko mowiac:

  • Posiadam w tej chwili Linuxa Ubuntu 8.10, nie dzielilem dysku na partycje przed instalacja linuxa, po prostu zainstalowalem go na calym dysku.

  • chce teraz przejsc na XP, ale instalator nie wykrywa dysku (jak widac na zdjeciu powyzej)

  • jezeli ktos by mogl dac linka/wytlumaczyc krok po kroku to bylbym bardzo wdzieczny (wiem ze to moze byc trudne, z powodu swiatecznego wypoczynku :P)

Dziekuję za pomoc!

Życzę wszystkim uzytkownikom wesołych Świąt, oraz obfitującego w szczęście Nowego Roku.

Skoro posiadasz dysk SATA to w Biosie przestaw w Integrated Peripherals tryb SATA Mode z AHCI na IDE

Jeżeli nie pomoże, to ściągnij sterowniki trybu tekstowego dla kontrolera dysku twardego i podaj je na początku instalacji (opcja F6) lub zintegruj je sobie z płytą instalacyjną programem nLite: http://carlostech.wordpress.com/2007/06 … lite-cz-1/