Instalki programów które nagle nie działają

witam

ostatnio mój komp przeszedł przymusowy format (win 2000 pro sp4). teraz od nowa instaluję wszystkie programy i mam problem z niektórymi instalkami. wygląda to tak, że instalka zaczyna działać normalnie (rozpakowuje się) ale potem po prostu pada… nie idzie dalej. dzieje się tak np. z instalką photoshopa 7 i adobe readera 5 - mimo, że już ich wcześniej używałam bez żadnych problemów. czasem wyskakuje komunikat “error 111” a czasem zupełnie nic - po prostu pada. co może być przyczyną? jak to obejść?

dodam, że komp jest zabezpieczony zone alarmem, przeskanowany hijack this i tu wszystko wydaje się ok.

pzdr

ed

Z jakiej przyczyny?

system padł, nie mógł odnaleźć jakiegoś pliku a naprawa się nie udała. to też było dziwne - wieczorem normalnie wyłączyłam kompa a rano już nie chciał się włączyć…

Framerworki poinstaluj

eee ale które? :slight_smile:

pierwsze trzy po kolei :slight_smile:

zainstalowanie .NET Framework 1.1 i .NET Framework 2.0 nic nie dało. 3.0 chyba nie jest przeznaczona dla win 2000.

jakieś inne pomysły??

dlaczego nie działają tylko niektóre instalki?

Bardzo mało danych.

Czy formatowany był cały dysk, czy tylko partycja systemowa?

Czy te niektóre instalki, z którymi są problemy nie znajdowały się czasami na innej partycji, która pozostała niezmieniona?

Jeżeli odpowiedź będzie brzmiała tak to przeskanuj kompa Kaspersky Online Scanner.

sprawdż w zmiennych środowiskowych(system), czy ścieżki do folderów

temp są prawidłowe( czy te foldery istnieją); sprawdż też folder all user,

czy są tam wszystkie foldery(programy w menu start, pulpit itd)

dokładnie tak, formatowałam tylko partycję systemową. na innej znajdowały się instalki ale tylko z częścia są problemy, pozostałe zainstalowały się bez problemów.

skanowanie nie wykazało żadnych problemów.

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 0:46

nie bardzo wiem o co ci chodzi. jak mogę to zrobić? i jak powinno to wyglądać?

w folderze All users mam foldery: Dokumenty (tam tylko dwa podfoldery Adobe PDF i DrWatson), Menu start, Pulpit (jest tam tylko część tego co faktycznie znajduje się na pulpicie i w menu start, lecz nie są to programy, z których instalacją mam problemy bo ich nie zainstalowałam…) i Ulubione (pusty).

win + pause - zaawansowane, zmienne środowiskowe, zmienne

użytkownika u góry i temp, tmp u dołu( w xp, nie wiem, czy w 2000

tak samo, system w panelu sterowania)

sprawdż, czy w folderze menu start(all users)jest folder programy

Pobierz Acrobat Reader5 i spróbuj zainstalować.

Jeżeli proces instalowania przebiegnie bez problemu, to jednoznacznie będzie wskazywać, że niektóre instalki są uszkodzone - są wirusy uszkadzające pliki exe.

wartości zmiennych dla TMP i TEMP to “%USERPROFILE%\Ustawienia lokalne\Temp” więc chyba ok.

w menu start jest folder programy.

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 12:25

już to zrobiłam (tak samo z tą druga instalką, która odmawia współpracy) i jest dokładnie tak samo. więc to chyba nie kwestia ich uszkodzenia.

jakieś inne pomysły? bo mi już się dawno skończyły, niestety :?

Jedyne co mogę jeszcze polecić, to Windows Installer 3.1.

już było instalowane.

dla mnie to jakaś chora zagadka - po prostu konkretny program nie chce się zainstalować. niezależnie od tego czy instalka jest moja czy ściągnięta z netu. :-x

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 21:34

ktoś mi powiedział, że to może być coś ze ścieżkami lub tempem.

jak to sprawdzić?

ścieżki, które podałeś odnoszą się do zmiennych użytkownika,

natomiast zmienne systemowe to C:\Windows\TEMP - jeśli u ciebie ich

nie ma spróbuj je utworzyć(musisz też utworzyć odpowiedni folder)

utworzenie przez nowa …nazwa zmiennej TEMP i TMP, wartość - ścieżka

(uwaga - tak w xp, nie wiem czy w 2000 tak samo); nawiasem mówiąc-

ten folder systemowy jest w xp w ogóle nie wykorzystywany, wszystkie instalatory korzystają z temp użytkownika, ale może właśnie w 2000

jest inaczej

zresztą możesz to sprawdzić u samego żródła

http://support.microsoft.com/kb/311843

w zmiennych systemowych mam zmienne o nazwach TEMP i TMP, ich wartości to “C:\WINNT\TEMP” (a po kliknięciu Edytuj widoczne jako “%SystemRoot%\TEMP”), czyli chyba to jest ok? katalog TEMP istnieje w C:\WINNT, jest ukryty.

jeśli nie to nie to, to co jeszcze może być nie tak? :-x

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 23:59

Eureka! :slight_smile:

a jednak tempa.

gdy już udało mi się nazwać problem, znalazłam rozwiązanie.

odpowiedź jest tu: http://consumer.installshield.com/kb.asp?id=Q110648

dzięki wszystkim za pomoc.

Witam.

Sorki za odgrzanie kotleta ale mam podobny problem jak koleżanka, z tym że sprawdzałem wszystkie możliwości poruszone w tym wątku i nic.

Klikając na różne pliki setup.exe na chwile pojawia się klepsydra po chwili znika i nic się nie dzieje. Może ma ktoś jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić.

Pozdrawiam