Instalki programów które nagle nie działają

(Elduce) #1

witam

ostatnio mój komp przeszedł przymusowy format (win 2000 pro sp4). teraz od nowa instaluję wszystkie programy i mam problem z niektórymi instalkami. wygląda to tak, że instalka zaczyna działać normalnie (rozpakowuje się) ale potem po prostu pada... nie idzie dalej. dzieje się tak np. z instalką photoshopa 7 i adobe readera 5 - mimo, że już ich wcześniej używałam bez żadnych problemów. czasem wyskakuje komunikat "error 111" a czasem zupełnie nic - po prostu pada. co może być przyczyną? jak to obejść?

dodam, że komp jest zabezpieczony zone alarmem, przeskanowany hijack this i tu wszystko wydaje się ok.

pzdr

ed

(system) #2

Z jakiej przyczyny?

(Elduce) #3

system padł, nie mógł odnaleźć jakiegoś pliku a naprawa się nie udała. to też było dziwne - wieczorem normalnie wyłączyłam kompa a rano już nie chciał się włączyć...

(Miniuka) #4

Framerworki poinstaluj

(Elduce) #5

eee ale które? :slight_smile:

(Miniuka) #6

pierwsze trzy po kolei :slight_smile:

(Elduce) #7

zainstalowanie .NET Framework 1.1 i .NET Framework 2.0 nic nie dało. 3.0 chyba nie jest przeznaczona dla win 2000.

jakieś inne pomysły??

dlaczego nie działają tylko niektóre instalki?

(system) #8

Bardzo mało danych.

Czy formatowany był cały dysk, czy tylko partycja systemowa?

Czy te niektóre instalki, z którymi są problemy nie znajdowały się czasami na innej partycji, która pozostała niezmieniona?

Jeżeli odpowiedź będzie brzmiała tak to przeskanuj kompa Kaspersky Online Scanner.

(Edlib) #9

sprawdż w zmiennych środowiskowych(system), czy ścieżki do folderów

temp są prawidłowe( czy te foldery istnieją); sprawdż też folder all user,

czy są tam wszystkie foldery(programy w menu start, pulpit itd)

(Elduce) #10

dokładnie tak, formatowałam tylko partycję systemową. na innej znajdowały się instalki ale tylko z częścia są problemy, pozostałe zainstalowały się bez problemów.

skanowanie nie wykazało żadnych problemów.

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 0:46

nie bardzo wiem o co ci chodzi. jak mogę to zrobić? i jak powinno to wyglądać?

w folderze All users mam foldery: Dokumenty (tam tylko dwa podfoldery Adobe PDF i DrWatson), Menu start, Pulpit (jest tam tylko część tego co faktycznie znajduje się na pulpicie i w menu start, lecz nie są to programy, z których instalacją mam problemy bo ich nie zainstalowałam...) i Ulubione (pusty).

(Edlib) #11

win + pause - zaawansowane, zmienne środowiskowe, zmienne

użytkownika u góry i temp, tmp u dołu( w xp, nie wiem, czy w 2000

tak samo, system w panelu sterowania)

sprawdż, czy w folderze menu start(all users)jest folder programy

(system) #12

Pobierz Acrobat Reader5 i spróbuj zainstalować.

Jeżeli proces instalowania przebiegnie bez problemu, to jednoznacznie będzie wskazywać, że niektóre instalki są uszkodzone - są wirusy uszkadzające pliki exe.

(Elduce) #13

wartości zmiennych dla TMP i TEMP to "%USERPROFILE%\Ustawienia lokalne\Temp" więc chyba ok.

w menu start jest folder programy.

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 12:25

już to zrobiłam (tak samo z tą druga instalką, która odmawia współpracy) i jest dokładnie tak samo. więc to chyba nie kwestia ich uszkodzenia.

jakieś inne pomysły? bo mi już się dawno skończyły, niestety :?

(system) #14

Jedyne co mogę jeszcze polecić, to Windows Installer 3.1.

(Elduce) #15

już było instalowane.

dla mnie to jakaś chora zagadka - po prostu konkretny program nie chce się zainstalować. niezależnie od tego czy instalka jest moja czy ściągnięta z netu. :-x

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 21:34

ktoś mi powiedział, że to może być coś ze ścieżkami lub tempem.

jak to sprawdzić?

(Edlib) #16

ścieżki, które podałeś odnoszą się do zmiennych użytkownika,

natomiast zmienne systemowe to C:\Windows\TEMP - jeśli u ciebie ich

nie ma spróbuj je utworzyć(musisz też utworzyć odpowiedni folder)

utworzenie przez nowa ..nazwa zmiennej TEMP i TMP, wartość - ścieżka

(uwaga - tak w xp, nie wiem czy w 2000 tak samo); nawiasem mówiąc-

ten folder systemowy jest w xp w ogóle nie wykorzystywany, wszystkie instalatory korzystają z temp użytkownika, ale może właśnie w 2000

jest inaczej

zresztą możesz to sprawdzić u samego żródła

http://support.microsoft.com/kb/311843

(Elduce) #17

w zmiennych systemowych mam zmienne o nazwach TEMP i TMP, ich wartości to "C:\WINNT\TEMP" (a po kliknięciu Edytuj widoczne jako "%SystemRoot%\TEMP"), czyli chyba to jest ok? katalog TEMP istnieje w C:\WINNT, jest ukryty.

jeśli nie to nie to, to co jeszcze może być nie tak? :-x

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 23:59

Eureka! :slight_smile:

a jednak tempa.

gdy już udało mi się nazwać problem, znalazłam rozwiązanie.

odpowiedź jest tu: http://consumer.installshield.com/kb.asp?id=Q110648

dzięki wszystkim za pomoc.

(Brawotd) #18

Witam.

Sorki za odgrzanie kotleta ale mam podobny problem jak koleżanka, z tym że sprawdzałem wszystkie możliwości poruszone w tym wątku i nic.

Klikając na różne pliki setup.exe na chwile pojawia się klepsydra po chwili znika i nic się nie dzieje. Może ma ktoś jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić.

Pozdrawiam