Instalowanie drugiego systemu

Mam Windows 7 HP 64x i chce zainstalować jako drugi system XP ,ale gdy przygotowałem partycje i wrzucam płytke z XPekiem , płyta nie bootuje chociaż mam w biosie ustawiony dobrze Boot Sequence.

Co zrobić ?

Nie lepiej zainstalować Windowsa XP na wirtualnej maszynie.

Pozdrawiam.

Jak to zrobić?

Zobacz ten artykuł, może pomoże

http://www.altcontroldelete.pl/artykuly … irtualnych

mam 4 GB ram a jak przydziele wirtualnej maszynie 2GB to tak jakby z drugiego systemu 2 GB zabralo czy jak?

Jak masz 4GB ramu to spokojnie ci wystarczy, zwłaszcza, że XP nie potrzebuje dużo, jak mu dasz 1GB to powinno wystarczyć. Ja mam 3GB, uruchamiam wirtualną maszynę i spokojnie pracuję przełączając się między systemami. Natomiast jak to jest z blokowaniem pamięci w rzeczywistej maszynie, to nie jestem pewny jak jest we wszystkich programach, ale ja używam trybu XP w Windows 7 i po jego uruchomieniu ilośc dostępnej pamięci maleje, o tą przeznaczoną dla niego (512MB) - tak jest chyba we wszystkich programach

najpierw usuń sevena a potem zainstaluj xp a potem znów sevena.

tylko że mi płytka nie bootuje od XP od czasu jak mam 7 ,chodz mam ustawiony boot sequence

Sprawdź jeszcze raz w biosie czy masz jako pierwszy cd-rom, albo w niektórych biosach można w czasie startu wcisnąć odpowiedni przycisk i wybrać z czego komp ma startować. Na ekranie startowym pojawia się informacja jaki klawisz trzeba wcisnąć np: F12-BOOT MENU. Sam Windows nie może zmienić tego co jet ustawione w biosie i wystartować z dysku. Pamiętaj tez, że podczas gdy uruchomi się płyta instalacyjna, a zainstalowany jest system na początku dostajesz kilka sekund na to , żeby wcisnąć dowolny klawisz potwierdzając, że chcesz uruchomić instalator, jak nic nie wciśniesz to wystartuje z dysku.

a wiec wkladam plyte z windowsem xp (ustawione wszystko w biosie-nic nie daje) a wiec naciskam F12-czyli boot menu wybieram zeby odczytal z plyty i nic . Plyta zawsze bootowala.

To już nie mam pomysłu, może płyta jest uszkodzona, spróbuj uruchomić ją na innym kompie.

płytka zawsze dzialala,ale jeszcze zobacze na kompie u babci :o

Naprawdę musisz mieć dwa Windowsy koło siebie?

Pozdrawiam.

xp wykrywa ci że jest nowsza wersja systemu wgrama dlatego sie nie bootuje .