Instalowanie Spybots i Ad-Adware na komputerze


(Opalach Janusz) #1

Witam

Czy ma sens instalowanie Spybots i Ad-Adware na jednym komputerze? Czy te dwa programy będą się uzupełniały? ( z opisu tak wywnioskowałem ) Czy tylko spowolnią mi komputer?


(Dmirecki) #2

Ma sens.

Spybot jako ochrona w czasie rzeczywistym, a Ad-aware jako program do skanowania od czasu do czasu.


(popula) #3

Niezupełnie tak jest jak podaje addmir. Integralnym składnikiem Ad-Aware jest Ad-Watch, który oferuje ochronę w czasie rzeczywistym. Jego moduł Reg Shield, jak nazwa wskazuje, chroni rejestr. Posiada Ad-Watch kilka innych właściwości, ale o tym już nie będę przynudzał. Polecam ostatnią wersję Ad-Aware 2007 Pro.


(Dmirecki) #4

Owszem, ale tylko w płatnej wersji


(popula) #5

Zgadza się, napisałem Pro i roczny koszt to ~40$. Zresztą kl3 , nic nie wspominał że to ma być freeware.


(Opalach Janusz) #6

Szczerze mówiąc właśnie mi o taki chodzi. Może addmir i popula wiecie o dobrym, bezpłatnym programie antyspyware z ochroną w czasie rzeczywistym?


(popula) #7

Dobry narzędziem jako uzupełnienie antywirusa jest AVG Anti-Spyware


(Opalach Janusz) #8

Tak znam Ale nie wiem jakie funkcje programu AVG zostają ograniczone do wersji bezpłatnej?


(Laszjwrz) #9

Spyware Terminator jako jeden z nielicznych darmowych programów antyspyware posiada ochronę systemu w czasie rzeczywistym, lecz nie polecam go. Przy podniesieniu poziomu ochrony, program pochłania dość sporą ilość pamięci. Poza tym, zostawia po sobie wiele śmieci (po odinstalowaniu). AVG Anti-Spyware to dobry lecz płatny wybór. Może, dla wymagających użytkowników pare-dziesiąt złotych nie stwarza ogromnego problemu. SpyBot S&D sprawuje się dobrze przy skanowaniu na żądanie, lecz nie reprezentuje wysokiego poziomu ochrony w czasie rzeczywistym.


(Dmirecki) #10

Mimo wszystko polecam Spybot + Ad-aware jako ochrona przed spyware.


(Opalach Janusz) #11

Admir zgadzam się z tobą ale skanowanie w czasie rzeczywistym programem Ad-aware jest nie dostępne w wersji bezpłatnej (przynajmniej mi się tak wydaje). Czy mam racje Admir :?:


(Dmirecki) #12

Zgadza się.

Ale za to Spybot działa w czasie rzeczywistym