Instalowanie theme w Windows 7 Ultimate


(Adrian Brandon7) #1

Podczas instalowanie theme do windowsa, zamieniając plik shell32.dll wyskakuje coś takiego

bdfmf.png


(Hitm3n) #2

Musisz wyłączyć procesy, które są wiążące do tego pliku. Najczęściej jest to explorer.exe (zajrzyj w listę poprzez np. Unlocker). Musisz wyłączyć proces powiązany, przejąć plik na własność (Take ownership) bo inaczej nie zamienisz plików.


(Adrian Brandon7) #3

To jak mam to zrobić ? :frowning:


(Hitm3n) #4

Ściągnij Unlocker, dodaj to do rejestru. Teraz kliknij PPM na pliku, który chcesz zamienić, odblokuj go Unlockerem, przejmij na własność (Take Ownership z menu kontekstowego), wyłącz explorer.exe, odpal Menadżera Zadań, dotrzeć musisz do ścieżki pliku, który chcesz skopiować, zmień nazwę (na przykład dodając do nazwy .bak , żeby mieć w razie czego kopię zapasową), zamień go z tym, który chcesz, uruchom zakończony proces explorer.exe.

Jeśli nie pomoże takie przejęcie pliku na własność, możesz spróbować innej metody.

Prawym przyciskiem myszy na plik :arrow: Właściwości :arrow: zakładka Zabezpieczenia :arrow: Zaawansowane (na dole okienka) :arrow: zakładka Właściciel :arrow: Edytuj (wymaga zaakceptowania przez UAC) :arrow: klikasz swoją nazwę użytkownika :arrow: 2x OK :arrow: wychodzisz z Właściwości :arrow: znów je odpalasz :arrow: Edytuj prawa użytkowników :arrow: zaznaczasz swój profil, bądź też każdy widoczny, nadajesz pełne prawa :arrow: Zastosuj / OK

Takim sposobem również możesz otrzymać prawa do pliku systemowego.


(Pawbrotm) #5

Jest jeszcze lepsza metoda i dająca gwarancję powodzenia - dowolny linux uruchomiony z LiveCD. Poza tym pamiętaj, że podmieniając pliki systemowe zrób sobie kopię zapasową obecnego, albo po prostu dopisz mu rozszerzenie .bak. Poza tym się tak spytam - co to za theme, który wymaga podmiany shell32? W Viście owszem przydawało się to - można było wyrzucić ikony z paska narzędzi folderów (Organizuj itp.) ale jaki cel ma podmiana w 7?