Instalowanie windowsa xp i formatowanie kompa problem

Witam.Mam problem chcialbym zainstalowac windows xp i odrazu sformatowac kompa przez biosa wszystko w biosie ładnie ustawiam ale płyta dalej sie nie uruchamia podczas włączania komputera tylko komputer normalnie sie uruchamia jak to naprawić??prosze o szybką odpowiedź

Napisz co ustawiasz w biosie. Może coś przeoczyłeś, bo to musi pójść.

Szukaj takiej opcji jak Boot i jako pierwsze ustaw CD-rom. Ewentualnie, płytka może być nie bootowalna (:x)

Ustawilem zeby system uruchamiany byl z plyty a z tej plyty parę razy instalowałem system

Dodane 05.04.2009 (N) 22:57

A moze jest jakis inny sposób formatowania i instalacji windowsa

dyskietka startowa do win 98 :wink: , dos, komenda Format C: o ile masz dysk FAT32 bo z tego co pamiętam NTFS nieda sie formatować z pod Dosa ale mogę sie mylić?

po włączeniu kompa a przed ładownaniem systemu naciskaj F11 lub F8 zależy od biosa (czesto na poczatku przy “ukazywaniu” dysków itp pisze który “F” jest do boot)jest to skrót do menu bootowania i tam wybierz “cd rom” i jak płytka jest bootowalna to zadziała ;D

Juz parę razy instalowałem z niej system przez biosa to chyba jest bootowalna?

Dodane 06.04.2009 (Pn) 15:46

Włączyłem ultariso i tam pisze ze ta płyta nie jest bootowalna da sie jakos zrobić z tej plyty co mam plyte bootowalną?