Instalowanie XP czy Viste

(Wayne Rooney) #1

Witam. Tak jak w temacie co lepiej sobie zainstalować xp czy viste kompa mam takiego

Dual core E2160 1.8 x2 pamec good ram 3gb 667 grafika radeon gladiator fan asus 4850 512 zasilacz corsair 550 płyta główna asus P5L 1394

Sprzet nie kręcony bo mnie to nie rajcuje :):).

Dziekuję za szybką odp...

(Gorgoroth) #2

Wszystko zależy od Ciebie. Vista jest ładniejsza, fajniej się ją obsługuje. Natomiast XP jest bardziej wydajny i bezproblemowy.

(Wayne Rooney) #3

Mi zależy na szybkości i bezproblemowo vista jest szybsza od xp, jak z grami

-- Dodane 20.07.2009 (Pn) 10:50 --

a i dysk mam jeszcze takiego seaget 500gb 7200.12

(Shooter) #4

Vista nie jest zbyt dobra do gier, pod tym względem XP jest o wiele lepszy.

(fiesta) #5

Pod jakim względem ??

Chyba że myślisz o szybszym zżeraniu zasobów systemowych.

8)

(master of disaster) #6

Poczekaj do Windows 7 :smiley: a jak na razie to xp...

(Gorgoroth) #7

Zobacz jak autor tematu układa zdania... Po tym jak pisze stwierdzam, iż nie wie co pisze :smiley:

Co do Win7 - również oczekuję. Zapowiada się obiecująco.

(Hitm3n) #8

Poczekaj lepiej na Win7. Tymczasowo możesz wykorzystać trick z przedłużaniem licencji do 120 dni :wink:

Poza tym, ten, kto pisze, że Vista jest gorsza do gier od XP-ka, chyba jej nie używał ;] gram w praktycznie każdą grę, nawet starsze na niej ruszają i 0 problemów. A że niektórzy są specjalistami od siedmiu boleści.. no cóż.

(pakeroso) #9

Można tylko podejrzewać, że siedzisz na piracie (oj nie ładnie :razz: ).

Jeśli tak to poczekaj do sierpnia i zainstaluj finalną wersję 7 - a jeśli nie to polecam Vistę.

W wersji x86 z SP2 wszystko działa bardzo wydajnie i bez większych problemów.

(master of disaster) #10

Wydawało mi się że Windows 7 ma zostać wydany w Październiku ?!

(Gorgoroth) #11

Mam podobne informacje:

Premiera Windows 7 przypada na 22 października. 13 lipca to koniec prac nad Windows 7 i uzyskanie statusu RTM. Finalna siódemka zostanie udostępniona jedynie wybranym partnerom, beta-testerom oraz subskrybentom TechNetu/MSDN. Dla "szaraczków" jest wersja RC z licencją do czerwca 2010.

Czyżby coś się zmieniło?

(pakeroso) #12

Wydany owszem w październiku, ale z lewego źródła będzie dostępny zapewne już w sierpniu.

Autor tematu nie pyta jakiego Windowsa kupić, a jakiego zainstalować - a to różnica :stuck_out_tongue:

(Hitm3n) #13

@ pakeroso to podejrzenie do mnie ;>

A co do lewego źródła... już są dostępne :stuck_out_tongue: ale co gdzie i jak to buźka na kłódkę ;]

(Gorgoroth) #14

Fakt, od kilku dni jest dostępna wersja opisywana jako RTM, która faktycznie jest tylko podejrzewana o to, że stanie się finalną :smiley:

Tylko zapewne ta wersja tak jak wszystkie ma jasno ograniczone działanie do (chyba) czerwca 2010, tak?

(Hitm3n) #15

Nie, RTM oficjalnie wydany nie zostanie na serwer M$. Tylko TechNET, MSDN i beta-testerzy systemu dostaną go normalnie. Poza tym, info o tym jest na stronie głównej vortalu i wersja krążąca od jakiegoś już czasu w sieci to właśnie RTM. Ale co do czasu, do kiedy ją można używać, to pytaj ludzi z dostępem do w/w subskrypcji, bo nie wiem, czy będzie ona tak samo dostępna, jak wydanie RC 7100.

(Wayne Rooney) #16

właśnie a propo visty czy po wgraniu sp2 do visty i jak sie uruchomi system do mieli dyskiem, tak jak bylo w przed sp1 i po sp1 do visty,,,, bo jak czytałem to na okrągło coś dysk robi i procesor i to mnie martwi

(Kpc21) #17

Dodam, że aby zostać beta testerem systemu wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej Microsoftu (linki są w newsach o wyjściu bety i RC W7) - w ten sposób ściągałem betę i RC Windows 7. Gdy już się zarejestrujesz, dostajesz później mailem zawiadomienia o nowych wersjach beta.