Instalowanie XP na dysku SATA II

Witam.

Mam właśnie taki problem jak w temacie.

Wiem że ten temat był nie raz wałkowany, ale proszę o pomoc, bo troche się to skomplikowało.

Juz raz przerabiałem ten problem, mianowicie zmieniłem w biosie:

sata controller [disable]

sata controller mode [ide]

i wówczas powinno ruszyc, przynajmniej raz ruszyło, ale teraz komp jest po wymianie dysku, był hitachi jest samsung.

wtedy poszło XP sie zainstalowal i słuzył. Teraz nie chce.

Czytałem że jak zmieniam ustawienia w biosie to nie muszę dogrywać sterowników, ale właśnie ta operacje nie zdaje egzaminu.

I mam taką prośbę co i jak dalej ruszyć?

pozdrawiam

Myślę, że jednak byłoby lepiej zintegrować sterowniki do kontrolera SATA z instalką systemu albo wrzucić je na dyskietkę a potem z nich skorzystać. Podałeś jednak tak przytłaczającą ilość szczegółów, że aż ręce opadają. :smiley:

Jaki system chcesz zainstalować ? Z jaką wersją SP ? Jaką mas płytę główną. ? Zaglądałeś na stronę producenta swojej płyty głównej ? Czy SAMSUNG i HITACHI produkują tylko jeden model dysku? :smiley:

zintegruj sp2 z instalką OS-a w nLite i będzie po problemie, ja tak instalowałem na swoim dysku sata II i normalnie chodziło

no nie podawałem szcegółów bo mi się wydawało że jakie by nie były te podzespoły to i tak schemat zawsze jest ten sam:)

a szczerze mówiąc to nie podam bo nie mój komp i nie mam wglądu na części że tak powiem:)