Instrukcja obsługi Hontek DT9298A

Mam problem z miernikiem uniwersalnym firmy Hontek model DT9208? Moze miał ktos do czynienia z takim lub podobnym urzadzeniem i zna sie troche na tym? Chodzi mi dokładnie o to aby zrozumiec kilka podstawowych cynnosci najlepiej jakby ktos sam to opisał lub podał adres do polskiej instrukcji?

Witam , a może napiszesz co konkretnie Cię interesuje ? Mam w pracy do czynienia z różnymi przyrządami pomiarowymi , coś na pewno poradzimy .

ps

zapomniałem , że taki mam w domu

Wyjasnienie skrótów typu DCV, ACV,DCV głownie mi chodzi o to kiedy ich mam uzywac? Ciekawi mnie tez w jakis sposob sprawdzic np. bedacy pewnie wkrotce lub juz jest sposob sprawdzania sprawnosci swaitełek czy przechodzi prad czy wogole jest mozliwosc sprawdzenia tego?

Direct current voltage - napięcie prądu stałego

Alternating current voltage - napięcie prądu przemiennego

DCA i ACA to odpowiednio prąd stały i przemienny

F - pojemność kondensatora (kondensator podłączasz do złącza oznaczonego CX

C pomiar temperatury :wink:

Hz to pomiar częstotliwości

hFE niestety nie mam pojęcia

PNP i NPN to złącza do testowania tranzystorów bipolarnych

pomiary napięciowe wykonujesz przez podłączenie przewodu ‘zimnego’ (zwyczajowo czarnego) w gniazdo COM, i czerwonego w gniazdo V[omega]Hz, pomiary małych prądów to odpowiednio COM i mA no i duże prądy w gniazdo 20A

hFE to wzmocnienie stałoprądowe tranzystora w układzie wspólnego emitera (czyli stosunek prądu kolektora do prądu bazy w stanie aktywnym tranzystora).

Co do sprawdzania światełek (masz na myśli pewnie żarówki), to skorzystaj z omomierza (oznaczenie Ohm). Jeśli nie pokaże się wynik (ale będzie widoczna tylko cyfra 1), to nie ma przejścia i element jest niesprawny (zjeżdżaj w dół od największego zakresu).

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja zmień i popraw.JNJN

Nie do konca rozumie? Polaczenie czarne pewnie ma isc w miejsce zarowki a polaczenie czerwone?

Manius_1989, czego nie rozumiesz ? To chcesz w końcu mierzyć napięcie w “miejscu żarówki” czy sprawdzić samą żarówkę ? Bo coś czuję, że za chwilę spalisz ten miernik. Jak to pierwsze - to praca w trybie woltomierza, jak drugie - to omomierz - żarówka ma dwa styki (mówimy o tych najprostszych), to chyba widać.

Własnei sie dlatego pytam zeby tego nie spalic. A chopdzi mi dokładnie o sprawdzenie napiecia w miejscu zarowki

Wiec jak sama nazwa wskazuje należy użyć multimetru w trybie woltomierza. Wszystko jasne ? - to sie podłączaj…w oprawce (“miescju żarówki”) znajdziesz dwa styki.