Intalacja windows

Mam problem z windowsem, próbuje reinstalować go, ale nie chce mi odpalić płyty tzn. pokazuje sie napis “nastąpi rozruch z płyty cd, proszę wcisnąć dowolny klawisz…” wciskam i nic włącza sie “stary windows”. Nie wiem co mam robić. Napęd cd na pewno działa.

flordota Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

Płyta na pewno dobra i bootowalna.

Jak masz dwa napędy, włóż do drugiego i zobacz.

Na pewno bootowanie w biosie jako pierwsze ustawione z napędu CD?

może masz klawiaturę na USB, jeśli tak to w biosie należy ustawić jej aktywność. ustaw “BIOS” domyślnie jest tylko “OS”

Skoro masz już komunikat że nienaciskanie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z CD to znaczy ze płyta jest bootowalna i została przeczytana przez napęd - problem tkwi prawdopodobnie jak kolega pisze w klawiaturze i jej obsłudze.

1)Ustaw w biosie Boot sequence na cd-rom i wyłącz bootowanie z dysków twardych.

  1. Uruchom instalator

  2. Spróbuj wcisnąć podczas wyświetlania tego komunikatu klawisz ESC

jak wyłączyć bootowanie z dysków twardych? Na pewno jest ustawione, żeby ruszył z płyty. Tylko tak jak wcześniej napisałam jak naciskam obojętnie jaki klawisz to nic nie działa.

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 12:19

a mógłbyś to bardzo dokładnie wytłumaczyć co mam w biosie zmienić?? Proszę. :frowning:

Poszukaj w opcjach BIOSu obsługi USB dla DOSa… albo wczep w komputer na sekund 15 klawiaturę PS/2, bo wygląda na to że system nie reaguje na klawisze jake naciskasz, może się nie orientuje że klawiatura działa (co sie dziej jak wciskasz któryś LOCK - zapalają sie kontrolki)

Wejdź do BIOSu.

Znajdź zakładkę boot, boot sequence itp

Tam znajdziesz napędy z których uruchamiany jest Windows.

Wszystkie ustaw na disable

Jedynie napęd cdrom/dvd zostaw na enable

Następnie zapisz zmiany w ustawieniach BIOSu ( save after…? wybierz YES)

Płyta z windą musi być oczywiście w napędzie.

Po tych operacjach komputer zabootuje z napędu cdrom.

Pojawi sie komunikat wciśnij dowolny klawisz..... ale nie wciskaj dowolnego tylko ESC.

Powinien ruszyć instalator…

Po instalacji systemu musisz przywrócić ustawienia bootowania w BIOSie dla dysku twardego.

Się uczepiliście tej sekwencji startowej…

Nie sądzicie że skoro kolega ma ten komunikat to płyta jest zaczytana i system się z niej uruchomi o ile wciśnie jakiś klawisz (np. SPACE) ale on wciska i nic… system czeka chwile po czym olewa boot z połyty i startuje z HDD… napiszcie mu jak wałczyć klawiaturę USB dla DOSa bo zapewne w tym jest problem.

Sekwencja startowa jest tu bardzo istotna.

Flordota ma problem z INSTALACJĄ nowego systemu a nie uruchomieniem.

BIOS poszukuje lokalizacji plików startowych systemu. Odszukuje wg. ustawionej sekwencji. Jeśli znajdzie na płycie to sygnalizuje komunikatem wciśnij dowolny klawisz.. itd. następnie załaduje PLIKI STARTOWE i uruchomi SYSTEM.Flordota potrzebuje jednak instalatora systemu. Uruchomi go przciśnięciem klawisza ESCape( żaden inny, nawet space) podczas wyświetlania komunikatu wciśnij....

Aby uniknąć niespodzianek należy WYŁĄCZYĆ bootowanie ze wszystkich dostępnych źródeł OPRÓCZ napędu cd/dvd.

To jest sprawdzona przeze mnie metoda. Chyba z 1000 razy.


Nie wiem u mnie ten komunikat brzmi dosłownie “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty CD” i można wcisnąć choćby SHIFT czy cokolwiek innego. I wtedy ładuje sie menu instalatora i jest kilka opcji.