Integracja przywracanych programów z menu Start

Witam wszystkich serdecznie. Jestem zupełnie początkującą użytkowniczką Windows 7 i jeszcze wielu spraw nie łapię. Mam taki problem /może łatwy do rozwiązania-ale nie dla mnie/, że odinstalowałam przypadkowo pewien program, na którym mi zależy. Generalnie nie ma powodu do płaczu, ponieważ miałam zrobioną kopię folderu tego programu za pomocą urządzenia do robienia backupu. Przywróciłam folder i wszystko działa, ale… no właśnie tego nie mogę rozwiązać. Chodzi o to, żeby program wrócił do tego menu co pokazuję poniżej:

JNkXuCw.png

czyli tam, gdzie zapisują się instalatory.exe po normalnej instalacji. Ja tylko dodałam ten przywrócony program za pomocą polecenia z prawokliku “przypnij do menu start” tutaj:

gu5r3M8.png

Proszę o poradę jak dopisać przywrócony program do tego pierwszego menu bez ponownej instalacji - jeśli to jest możliwe. Za pomoc z góry dziękuję. Monarita

Zainstalowany program to nie tylko folder a plikami ale też wpisy w rejestrze, więc jak odinstalowałaś program to też usunęłaś wpisy z rejestru (są ważne).

Jeśli chodzi jak dodać skrót do programu w menu start, to kliknij na program prawym, następnie Wyślij do - Pulpit (utwórz skrót), skopiuj ten skrót z pulpitu (Ctrl+C), wejdź w

wklej ten skrót w tym folderze.

falcon89 zrobiłam tak jak napisałeś, ale po restarcie komputera dalej nie ma tego programu w tym menu. Piszesz o wpisach w rejestrze, to jaki jest cel robienia w takim razie backupu danych programów, jeśli to jest taki niepełny backup? Nie mam już kluczyka do tego programu, aby go ponownie zainstalować i zarejestrować. Niestety mój angielski jest bardzo słaby i nie jestem w stanie odnieść się do postu powyżej forumowicza leybark26..

Cześć

Jedynym rozwiązaniem jest przeinstalowanie programu. Sprawdź czy w folderze którego kopię zrobiłaś nie ma gdzieś zapisanego klucza produktu.