Intel Atom N570 vs AMD C-50 (netbooki)

Witam,

zastanawiam się nad zakupem netbooka dla siostry i dowiedziałem się, że jedną z najważniejszych rzeczy jest procek. Intel Atom N570 ma lepsze parametry: (1.66 GHz, 1 MB cache) x2 rdzenie, a AMD c-50 (1.0 GHz, 1 MB cache) x2 rdzenie. Jednak wyczytałem, że atom ma bardzo nie wydajna architekturę + grafika, którą dostaje razem z nim jest słaba (Intel GMA 3150). Sugerując się tą opinią wygrywa AMD, który mimo słabszych parametrów jest niby wydajniejszy + jego grafika też jest podobno lepsza (ATI Mobility Radeon HD 6250M (DirectX11, SM 5.0, AvivoHD).

Zobacz tu: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Toshiba-NB550D.48287.0.html

Czyli, że c-50 jest dużo wydajniejszy od atoma i będzie lepiej służył mojej siostrze?? Bo w sumie to ona nie będzie potrzebowała jakiś skomplikowanych operacji, chyba lepsza grafika się jej bardziej przyda :wink:

Mam jeden i drugi komputer. Uważam że AMD jest lepszy pod względem grywalności chodzi na nim na CoD WaW czy WOW, mimo iż Atom jest dużo szybszy traci przez karte graficzną (WOW sie tnie, o CoD’dzie już nie wspomnę). Kupując więcej RAM’u do AMD można prześcignąć Atoma. Jednak do codziennej pracy lepszy jest Atom.