Intel c2d 8400 vs phenom x3 720


(Krispal) #1

chciałbym przekonac użytkowników intela ,że AMD wyszedł na prostą bez podnoszenia cen.ceny w funtach gb ./porównywalne ceny , w naszej pięknej polsce/ .przykład http://www.mplex.com/category-20/1589.html intel http://www.mplex.com/category-21/3045.html amd . na koniec wynik testu w którym intel destruktywnie przegrywa bitwe z tańszym triple corem http://bachcomp.pl/148,1,E8400-30-GHz-k ... test-.html czytaj podsumowanie,które najbardziej cieszy userów amd Podsumowanie

Wydajny lecz już nie najmłodszy E8400, ze standardowym taktowaniem 3,0 GHz, okazał się mniej wydajny niż najnowszy procesor Phenom II x3 720. Różnice te są szczególnie widoczne w grach. Po podkręceniu, E8400 z taktowaniem 4,238 GHz, jest wydajniejszy w 4 z 6 testów programu everest. W grze Crysis, zarówno z włączonym wygładzaniem jak i bez, podkręcony Phenom miażdzy E8400. W jednym z testów Phenom II jest aż o 60% wydajniejszy od konkurenta. Podsumowując Phenom II to idealna propozycja dla graczy, jest on nie tylko tańszy ale takze wydajniejszy od konkutenta.


(PaPuX) #2

Straszna opinia. Przecież ten procesor ma same problemy z koligacją.

Mimo iż jestem posiadaczem procesora AMD nie polecam nikomu Phenoma II 720 jak i bliźniaka 710.

Albo kupcie 2 rdzenie albo 4.


(slawex1983) #3

PaPuX , proszę jaśniej. Na jakim systemie? Przykłady?


(Mrylec) #4

Według mnie nie ma sensu kupować 4 rdzeniowego skoro można kupić płytę z ACC i Phenoma II x2 i robisz z niego 4 rdzenie w cenie 2 :slight_smile:

Ew. jeżeli nie potrzebujesz extra wydajności np. używasz komputera do biura, to w tym przypadku idealnie nadaje się Sempron 140, jest 1 rdzeniowy ale po ACC można odblokować 2 rdzeń i dosyć piękne go podkręcić. I mamy super wydajnego Athlona II x2 :slight_smile:

@edit

Ahaa, to wszystko jeżeli mamy Viste/7, bo na Xp to się mija z celem :slight_smile:


(Emilmlo) #5

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000

Ja bym się tym testem nie sugerował, dla mnie to nic nie warty test, tylko jedna gra, bardzo podejrzany wynik po o/c, wątpię aby o 480MHz wyżej taktowany E8400 był wolniejszy od Phenoma, bo to Phenom musi mieć 300MHz więcej od Intela by go dognić, jeden rdzeń więcej nic w tej grze nie daje, wątpię też w to aby w tym teście Phenom był gorszy od E8400, no bo kto by od nich brał Phenoma.

Śmiesznie dla mnie jest to, że po teście w jednej grze stwierdzono, że Phenom II to idealna propozycja dla graczy, no dajcie ludzie spokój :lol: po paru testach w grach można, ale nie po jednej grze.

Niestety ostatnio bardzo trudno trawić na sztukę która ma wszystkie 4 rdzenie sprawne, to samo jest z Phenomem II x3.