Intel Celeron vs Intel Core 2 Duo/Quad

Witam.

Pytam tak z czystej ciekawości (do Moderatorów i Adminów: jeśli uważacie, że ten wątek należy przenieść do innego tematu, to proszę bardzo :slight_smile: ; nie wiedziałem, gdzie się o to zapytać) :slight_smile:

Do Userów: jak myślicie: ustawiam gruntowne skanowanie jakimkolwiek antywirusem. Włączam w tym samym czasie na 2 komputerach.

  1. Intel Celeron i dysk 10 GB.

  2. Intel Core 2 Duo z serii E 8x00 lub jakiś Quad i dysk 1 TB.

Jak sądzicie - na którym komputerze szybciej się przeskanuje? (ja osobiście stawiam na Core 2 Duo :smiley: , ale pytam się innych użytkowników) :wink:

pewnie intel core 2 duo w koncu celeron jest tylko 1 rdzeniowy, a core 2 duo chyba wiecej 8)

No tak. Wiem :D. Ale po jednej stronie 10 GB a po drugiej 1000 GB (gdyby był i tu, i tu ten sam dysk, to bym się nie pytał 8) )

Zależy ile by było zapełnione ;d Jeżeli full dyski na kompie z Celeronem i 10GB oraz 1TB i 2 Duo czy Quad no to komp z Celeronem by wygrał… Szybciej się przeskanuje 10GB od 1TB ;d

Można założyć, że są pełne :stuck_out_tongue:

Jakieś inne propozycje? ;d

Ja stawiam 90% na Celerona :stuck_out_tongue:

Jeżeli dyski są całe pełne to na bank wygra celeron. :stuck_out_tongue: To tak jak z formatowaniem… Co sie szybciej sformatuje? 10Gb z Pentum’em III 450MHz czy 1TB z Intel Corei7? :smiley: Wiadomo, że PIII wygra :stuck_out_tongue:

Ja dalej obstaję przy 90% dla Celerona, co najwyżej dostałby pewnie po pupie przy 0.01% użycia dysku na obydwóch :smiley: Bo jeżeli komp tamten słaby a raczej tak jest to wydaje mi się, że wolniej zacznie skanować, w każdym innym przypadku wydaje mi się, że wyszedł by z “bitwy” jako zwycięzca.

Żeby te testy coś znaczyły to trzeba by całkiem sformatować dyski, jedna partycja i wrzucić tam odpowiednio tyle samo plików, ew. odpowiednio zmniejszyć pliki rozmiarem dla tego małego, żeby miał nadal 3000 plików, a nie 300 i wtedy może by te testy coś znaczyły.

Rozumiem :smiley:

Dziękuję za posty :smiley: