Intel Core i3 550 vs AMD Phenom II 955// Który wybrać?

Tak jak w temacie, mam do wyboru 2 procki Intel Core i3 550 3.20GHz LG1156 BOX i AMD Phenom II x4 955 3.20GHz (BE).

Który z tych procków będzie bardziej wydajny w grach i stabilniejszy??

Dodam że i3 jest 2 rdzeniowy a Phenom II 4 rdzeniowy, lecz i3 ma możliwości dość ostrego podkręcenia.

moim zdaniem oczywiście że AMD Phenom II x4 955 3.20GHz (BE). Co z tego że intela możesz podkręcić? i tak nawet po podkręceniu nie dorówna sile 4 rdzeni :slight_smile: a poza tym pamiętaj że wybór procesora zależy od płyty głównej jaką posiadasz :stuck_out_tongue:

Z tych dwóch to tak, Phenom lepszy. Po podkręceniu sytuacja się zmienia, te i3 da się podgonić do przeszło 4GHz, wtedy łyka tego Phenomka jak chce (pomijając najbardziej wymagające programy optymalizowane pod 4 rdzenie), bo 955 nie przekracza z reguły granicy 4.0GHz.

też jestem za AMD ;d, 4rdzenie, a 2 to jest różnica. może i sytuacja się zmienia, ale i3 jest na 1156, może jakby był na 1155 to byłby lepszy(przyszłościowa wymiana)

Jeszcze jedno pytanko :slight_smile:

Czy zasilacz MODECOM FEEL 3-500 atx 500w pfc poradzi sobie z overclocking’iem procka, czy lepiej nie podkręcać na nim?

Pytam bo nie chce sobie spalić kompa a chciałbym podkrecić i3 550 z 3.20GHz na ~4.00GHz.

Powinien utrzymać, ale głowy nie daje.

Feel’a sobie odpuść, czarna lista zasilaczy. Pójdzie Ci wszystko z dymem, wymień na coś markowego.

np: XFX Core 450W

http://www.anandtech.com/bench/Product/289?vs=88

i3 2100 a i3 550 to procesory, które dość wyraźnie się różnią (2100 jest nowszy). Trafniej byłoby wybrać model 540, ale porównywałem go już i wniosek jest jasny, Phenom 955 okazuje się być wydajniejszy. Nie w każdym benchmarku, ale zawsze patrzymy na całokształt, nie na jeden wynik.

Ten i3 jest dwurdzeniowy.

Ja mojego Phenoma 955 Wykręciłem na 4,1GHz i będę kręcił dalej. Bez większych problemów mi się udało :wink: