Intel Core i5 2.66 GHz vs Inter Core i5 3.66 GHz

Jak w temacie , który procesor jest lepszy ? Zamówiłem już ten 4x2.66 GHz a teraz znalazłem ten 4x3.66 a różnica w cenie to zaledwie 50 zł :slight_smile: Jednak ten co Ja zamówiłem ma 8mb cache a tan ma 2 mb cache co jest dużą różnicą :slight_smile: Dodatkowo ten mój ma jakąś Funkcje Turbo Boost 3.2 GHz więcej technologi :slight_smile: Jak myslicie dobry wybór zrobiłem ?

Zależy do czego. Ogólnie wybrałbym większe Cache bo z częstotliwością to można zamieszać samemu

@autora postu

Najpierw zamowiłeś a teraz się zastanawiasz i pytasz o opinię? Dziwna logika. Też zgadzam się z przedmówcą i zamowiłbym procek z większym Cache.

Pytam teraz bo nie widziałem tamtego 4x3.66 :slight_smile: Ale naszczęście zamówiłem dobry ten 2x66 co ma 8 mb cache :slight_smile: hehe dzieki za odpowiedzi :smiley:

Jeśli zamówił przez Internet to żaden problem z wymianą, zwrócić towar może a jeśli chciałby go wymienić na droższy to tym bardziej pójdą mu na rękę. Choć przyznam, że to pokręcona logika nieco. Zamówiłeś dobrze i będziesz zadowolony, grunt to jeszcze mieć dobre pamięci i płytę główną.

Hehehe właśnie troche sie orientuje i patrze tylko na czestotliwość że ten który ma wiekszą to jest lepszy :slight_smile: Dlatego wybrałem 4x2.66 GHZ i 8 mb cache :slight_smile: A co do płyty to mam As Rocka i 4 Gb Ramu GoodRam DDR3 :slight_smile:

No to wiele nie nawojujesz, ale sądzę, że i tak będziesz zadowolony.

Dlaczego wiele nie nawojuje ?

Dodane 16.01.2010 (So) 16:47

Chyba nie powiesz że ten zestaw jest słaby ? :slight_smile:

Dodane 16.01.2010 (So) 16:48

I komputer miał być złozony do 2.500 tys złotych :slight_smile: Bez monitora itp. więc mysle że do tej kwoty nic lepszego sie nie złoży :slight_smile:

Podaj model płyty głównej? AsRock nie daje zbyt płynnej możliwości overclockingu choć uważam, że przy cenach ich produktów są to najlepsze płyty, sam miałem takie dwie, najpierw pod 478 a później pod 775.

AsRock P55M PRO / Intel P55 , DDR3 1600 , Glan , 1394 , mATX :slight_smile:

Słaby to pojęcie względne, np. dla mnie do niczego :smiley: :smiley: :smiley: sądzę, że będziesz zadowolony

Dla mnie procek jest dobry , uwzględniając fakt iż na komputer mam 2.500 zł wiec w tej cenie nic lepszego chyba nie znajde :slight_smile:

Ale ja nie piszę, że Twój komputer jest zły. Naturalnie trzeba się poruszać w granicach finansowych możliwości i rozsądku. Po prostu dla mnie Twoja nowa maszyna byłaby zbyt słaba, to miałem na myśli pisząc o względności.

aaaa no niestety nie mam 4 czy 5 tysięcy :wink: na początku zakładałem 2.000 tys jednak te 500 dołoże jakoś :slight_smile: a Ty jaki masz komputer tak z ciekawości pytam hehe :slight_smile: Ale najnowsze gry będe śmigały na najwyzszych parametrach z tego co sie orientuje :smiley: :slight_smile:

Asus P6T Deluxe V2 X58, Intel Core i7 960, Geil DDR3 Ultra 1800MHz 12 GB

Bardzo dobry sprzęcik , jednak nie na moją kieszeń sama płyta prawie 1000 zł + procek to już mamy 2.000 tysiące , a gdzie ram , karta , zasilacz itp :slight_smile: Teraz sie nie dziwie że mój zestaw był by dla Ciebie za słaby :slight_smile: Pozdrawiam

Dlatego reszty nie wymieniam, żeby Cię nie pogrążać :smiley:

12 gb ramu itp. Wnioskuje że komputer służy chyba do robienia jakiś programów czy czegoś bo chyba nie służy tylko do gier bo po co 12 gb ramu czy płyta za 1000 zł :slight_smile:

http://pclab.pl/art38765-12.html - ekstremalnego podkręcania nie będzie, ale bez przesady, podkręcić się trochę będzie dało

Do obróbki fotografii oraz do tworzenia gigapikselowych panoram takich jak te:

http://onephoto.net/index.php?id=618115#618115

http://onephoto.net/index.php?id=618113#618113

Oczywiście te są zmniejszone