Intel Core i5-2500K - Podkręcanie

Witam próbowałem dzisiaj podkręcić procka dlaczego Cpu -z pokazuje taką wartość core speed , a ASRock eXtreme Tuner, co innego ?

Moja płyta glowna to Asrock P67 pro 3.

http://imageshack.us/g/69/przechwytywaniekpc.png/

Najpierw powiedz po co podkręcać dobry procesor?

jakie masz chłodzenie?

BOX ,

Dodane 01.02.2012 (Śr) 21:23

A z drugiej strony ten procesor po to jest stworzony żeby go kręcić , myślę że chyba coś nie tak zrobiłem w setupie !!

Lepiej kup jakieś lepsze chłodzenie bo na tym jak go podkręcisz będzie się bardzo grzał.

Wydaje mi się że ASRock eXtreme Tuner pokazuje górny mnożnik i taktowanie ,czyli takie z jakim procek pójdzie pod pełnym obciążeniem , a Cpu -z pokazuje aktualny. Obciąż czymś procesor ,i zobaczysz że zegar rdzeni podskoczy i mnożnik się zwiększy - tak to działa ;).

W przypadku płyt Asusa i Asrocka oraz procesora który posiadasz sam posiadam taki sam gdy moc procesora nie jest potrzebna 100% procesora pracuje na minimum czyli na 1.6Ghz rdzenie w ułamku setnej milionowej sekundy gdy dana gra lub program czy kodek do kopresji Video potrzebuje większej mocy zegary automatycznie idą w górę na full. miej odpalone Cpu-Z i wrzuć jakiś film do konwertowania czy coś innego co wymaga większej mocy i zauważysz jak wartości w Cpu-Z się zmieniają :slight_smile:

Ps.Na dzień dzisiejszy nie ma sensu podkręcać takiego procka ten procek bez podkręcania na płytach Asusa czy Asrocka od 3.3 do 3.7Ghz dobija :slight_smile: na dzień dzisiejszy trudno go wykorzystać

Ps. górna granica bez zmieniania napięcia do 4.5 Ghz na powietrznym np moje:ProlimaTech Armageddon|2x XIGMATEK 140mm BLUELINE

Max jakie udało mi się to 4.7 Ghz jednak przy takim taktowaniu i prime95 w realtemp temp poszla do 72c.

http://www.iv.pl/viewer.php?file=15145892754102358333.png

Dzięki o to mi chodziło

mazi686 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

W Biosie/uefi w sekcji oc tweaker masz profile podkręcania :slight_smile: Jak pamiętam to od 4.0 do 4.8.