Intel core i7 - zużycie procka

Posiadam w laptopie procesor intel core i7 - zainstalowalm sobie gadżet pokazujący kiedy włącza się w nim turbo boost. Pomimo tego że nic nie działa w tle to ciągle ‘włącza’ się turbo boost i procek zmienia taktowanie z 1.6 do 3.0 Czym jest to spowodowane ? tak być nie powinno. Wirus ? raczej nie bo komp jest świeżo po formacie.

A jeśli w ustawieniach zasilania ustawisz Wysoka Wydajność to też skacze czy jest na maksymalnym poziomie?

Tam masz zarządzanie energia procesora. Spróbuj.

na każdym z 3 ustawień jest to samo. Mam włączone tylko 2 gadżety w tle, wiec to nie możliwe żeby to przez to tak się działo.

Uruchom Menadżera Zadań i tam masz w zakładce Wydajność - Monitor Zasobów. Wybierz zakładkę - Procesor CPU i sprawdź co się tam dzieje, jaka aplikacja lub usługa szaleje. U góry masz tez pokazane jakie w danej chwili jest użycie procesora i jaki procent mocy jest włączony. W moim PC kiedy w ustawieniach zasilania mam maksymalna wydajność to procesor pracuje pełna mocą niezależnie od sytuacji, a kiedy mam optymalne ustawienie to jest na poziomie 54 procent swojej mocy i podskakuje kiedy mu trzeba więcej. Tylko, że ja mam Core 2 Duo.

Sprawdź w menadżerze zadań, może któryś z procesów obciąża proca i wtedy zmienia się taktowanie.

menadżer urządzeń pokazuje zużycie procka na poziomie 1% i użycie maksymalnej czestotliwości w 98% przy ustawieniu opcji zasilania na maksymalna wydajność, gdy zmienię na tryb zrównoważony to zużycie procka wzrasta do 3% a maksymalna czestotliwość spada do 70%. Jedynie jeden proces wykazuje średnie zużycie procka na poziomie 0.52, reszta to 0,20 lub 0,01. Wszystko wydaje się ok a ten gadżet dalej schizuje, wychodzi na to że jest do kitu i to jakaś ściema?