Intel czy AMD

jakiego procka posiadacie? AMD czy Intel ?

I jaka platforma wydaje się wam lepsza ?

“Nie mam jeszcze procesora” - ciekawa wersja

Intel core cą wydajniejsze od athlonów x2, więc ja bym brał core, a że quad staniało to Quad Core Q6600

według mnie AMD w sprawie platform jednordzeniowych, tutaj Intel przegrywa z kretesem proce i płyty dużo droższe a mają niższą wydajność… (no wyjątek conroe-L, chociaż nadal AMD górą…), w dual core wygrywa intel chociaż AMD aż tak słabe nie jest, te 10-20% wydajności za 2x niższą cenę można wybaczyć…

To mi poprawiło humor :biggrin:

Mam AMD

Intel Core 2 Duo :stuck_out_tongue:

zdecydowanie Intel

AMD zawsze bedzie lepsze od intela !!

łaaaaaaaaaaaaaaaahaha

koniowi zamelduj :?

Nie mam jeszcze procesora :smiley:

A tak na poważnie to mam Intela, ale jednordzeniowego i wydaje mi się, że jeśli chodzi o jeden rdzeń AMD są lepsze.

Natomiast jeśli chodzi o dwa rdzenie to Intel bije AMD na głowę.

ale ta trzecia opcja jest git xD “nie mam jeszcze procesora” to co mam? :slight_smile:

Intele w wersji Core2Duo czyli tzw. Conroe nie dość że są wydajniejsze od AMD to jeszcze bardzo dobrze się podkręcają i to z box’owym chłodzeniem. Sporo na ten temat na pclab.pl i benchmark.pl

Mój nowy nabytek to Intel Core2Duo E6420.

a co jeśli ktoś posiada i intela i amd :>

jeśli chodzi o proce drogie to tak (C2D, Core 2 Extreme) w przypadku tańszych dwurdzeniowców to AMD jest górą,

Pentium D 925 ~350zł

Athlon X2 3600+ Brisbane ~210zł

w tym wypadku przy dużo niższym zegarze i duuuuużo mniejszej ilości wydzielanego ciepła i poboru prądu wygrywa Athlon X2 i patrząc ze strony platformy:

dobra płyta pod AM2 (DFI Infinity Ultra II-M2 / ABit KN9 ~300zł) + Athlon X2 3600+ ~210zł

dobra płyta pod s.775 (Asus P5B Deluxe ~550zł / Abit IP35-E ~430zł) + C2D E4300 ~420zł

porównajcie koszta, przy tam jak na tej taniej płycie podkręcimy x2 3600+ do 2,8GHz (athlon x2 5600+) (a przy odrobinie szczęścia nawet idą 3GHz) za to na tak taniej płycie pod C2D możemy zapomnieć o mocniejszym podkręcaniu

… zobaczymy co będzie jak wyjdzie K10 (AMD Phenom 45nm) jak już teraz sam wielki intel i jego przyszły penryn trzęsą gaciami…

Mnie ciekawi jak będzie z podkręcaniem procesora w technologii 45nm. Chodzi o zjawisko dyfuzji.

hehe dobre pytanie ;D ale chyba nie ma takiej płyty głównej :slight_smile:

dobrze, ale ja mam dwa kompy :stuck_out_tongue_winking_eye:

W jednym jakiś p4, a w drugim athlon x2…

Zaznaczam “Nie mam jeszcze procesora” :stuck_out_tongue:

a no chyba że tak.

Niestety w ankiecie nie da się przewidzieć wszystkich konfiguracji :slight_smile: Można pokusić się o podsumowanie - ja mam w sumie w domu 4 procesory intela i jeden od AMD :slight_smile:

Taa?

a ja mam tak:

Intel Pentium MMX 166Mhz - działa.

Intel Celeron 600Mhz - padł.

Intel Pentium 4 1.6Ghz - działa.

Intel Pentium Dual-Core - działa.