Intel czy AMD

slawektor , w sumie 9800GTX jest lepsze od tego 8800 ale nie w znaczym stopniu :stuck_out_tongue: płytka dobra, ramy nooo mogą być ale możesz sie zastanowaić nad http://www.allegro.pl/item358582508_mus … l5_em.html :slight_smile:

I procek E8400 tak jak mówiłem jest o wiele lepszy od tego diablo :stuck_out_tongue:

tak naprawde Łukasz14 to ja już wybrałem od samego poczatku Intela co nie znaczy że mam coś przeciwko AMD bo nawet komp z którego piszę jest AMD 64 Athlon ALE ZALEŻAŁO MI NA OPINI Z FORUM stąd nawet odgrzałem temat ,DZIEKI ZA RADY

slawektor , spoko, jak kupisz juz tego kompa to napisz na co się zdecydowałeś :wink: (sorki za offtopa :stuck_out_tongue: )

Mit … jak można takie herezje wygłaszać

Ludzie bierzemy to co jest wydajniejsze a nie to do czego mamy przyzwyczajenie. Nie bierz tego x2 6000 bo będziesz miał na dworze w lecie 27* a w domu 34* :x

Bierz zestaw taki jak podałeś w pierwszym poście gdzie radził Ci sk91

AMD nie jest do niczego …

… ale POLECAMY I KUPUJEMY TO CO JEST NAJWYDAJNIEJSZE

no chyba że ja się mylę i lepiej kupować coś gorszego w tej samej cenie

No dobra, podaj kilka przykładów jeśli tak sądzisz.

No naprawdę świetna refleksja, tylko czy 34*C dla procesora to dużo ? Ja mam 54*C Intel Pentium DC E2140 i gry działają bardzo dobrze. Zgodzę się z tobą że gdy większa temperatura metalu, tym mniejsze przewodzenie prądu, ale w przypadku procesora 75*C nic mu nie powinien zrobić.

Nie wszystkich stać aby kupić najwydajniejszy sprzęt.

ehh znafco.,…

foxconn P35a - 300zł – Intel –

foxconn 690g - 130zł – AMD –

zestawy wyglądają tak

INTEL

Core 2 Duo E8400

Foxconn P35A-S

Goodram Pro 900MHz

Geforce 8800GTS Asus 512mb

X-fi Gamer

Corsair 750W

CM Elite np 331

2x Seagate 320GB 32MB cache RAID

2987zł

AMD

athlon Core Duo 6400 box diablo

PŁYTA GIGABYTE GA-MA790X-DS4/E DE LUXE AM2 AMD790X BOX

PAMIĘĆ DDR-2 GEIL 2GB/800 (2*1GB) DUAL BlackDragon 4.0 BOX

HDD Samsung 500GB SATA2

Nagrywarka DVD LG

GRAFIKA GIGABYTE GF 9800GTX PX 512 BOX GTX

Obudowa Chieftec z zasilaczem

cena z vat: 2800 zł

zestaw intela zrobił sk91 i tego wezmę natomiast tam gdzie myslałem go zmontowac na intela mówią be i polecaja tego AMD I chodziło mi o wasze zdanie czy ten AMD to taka burza

Jeśli będziesz używał wyłącznie gier, windows XP x86 lub Viste x86 możesz spokojnie wziąć zestaw z platformą intel.

Jeśli jednak zdecydujesz się na system do pracy czasem gry, i wybierzesz bardziej przyszłościowy system czyli Windows XP x64, Vista x64 lub distro Linux też x64 to bież platformę AMD.

To jak sam już mogłeś zauważy, wszystko zależy wyłącznie od Ciebie, to ty wybierasz platformę jaka będzie Ci odpowiadać, ale jeśli starasz się o to aby twój Pc przez parę lat był dobry i uruchamiał wszystkie gry na maksymalnych detalach, to nie licz na to.

Jak widzisz moja ocena do obu platform jest bardzo obiektywna :wink:

Weź zamknij swoją buźkę, jak poznałeś tylko jedną płytę pod Intela to może weź nic nie mów ![-o<

Wiesz co ja bym zrobił na twoim miejscu? Podszedł do sprzedawcy i sprzedał mu z banki jedna strzałę za wciskanie kitu. Oto kolejny dowód że sprzedawcy Ci kit wciskają. I jak dostaniesz ten zestaw to daje 100zł że będzie tam Phenom :x No tak TANI CZTERORDZENIOWIEC, zal.pl, robią klientów w balon. Już nie powiem Co z takimi nalezy zrobić bo dostane kolejne ostrzeżenie. Nie słuchaj ich, rozmawiaj z nimi stanowczo.

Jeśli chodzi o jakieś poprawki. hmmm…

Core 2 Duo E8400

Foxconn P35A-S

Goodram Pro 900MHz

Geforce 8800GTS Asus 512mb

X-fi Gamer

Corsair 750W - Zasilacz zmieniłbym na Enermax Modu82+ 625W, dużo droższy ale jak na bogato to na bogato :slight_smile: No ale to nie konieczność.

2x Seagate 320GB 32MB cache RAID

CM Elite np 331

Reszta ok. Kupuj i graj. Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało. Od tego tu jestem :slight_smile: Chociaż ty jedyny podziękowałeś :o :wink:

Eee tam…

Amd - jeżeli będziesz grał w gry i w inne takie rzeczy

Intel - bardziej do pracy !

Polecam AMD :wink:

No dobra destroy , powiedz mi dlaczego jesteś tak uprzedzony do platformy AMD ? przecież na tych samych konfiguracjach komputera(oprócz płyty głównej) jest praktycznie ta sama wydajność, no może różni się o 2-3FPS na nie korzyść AMD, ale czy to osądza że ta platforma nie jest lepsza w innych rzeczach niż tylko gry ?

no może te karty w wydajności znacznie sie nie różnią, ale za to w platformie AMD karta nadrobi tą ilość straconych FPS przez procesor, co w sumie daje tą samą wydajność obu konfiguracji komputera, a kolega slawektor , ma przeszło 100zł w kieszeni. Wiec jak widzisz platforma AMD jest bardziej opłacalna w tym przypadku.

Widzisz, teoria to nie jest praktyka, a jak wiadomo teoria różni się znacznie od praktyki.

procesor- ■■■■, tzn może nie ■■■■ ale na pewno wolniejszy od E8400 a nawet E8200 niepodkręconego :stuck_out_tongue:

Płyta, nie znam się na płytach AMD ale wydaje mi się że zła nie jest choć moje zainteresowanie to Intel :smiley:

Pamieć to wielki ■■■■. Jak oni Ci mogą porównywać GEIL do Goodramów PRO. LOL to jak Porównać Golfa GTI to Ferrari bo chyba to są najlepsze pamięci na rynku.

Dysk jeśli to Samsung F1 to ok.

Grafika. Jeden … 8800GTS i 9800GTX.

Obudowa chieftec dobra ale zasilacz Chiefteca nie przypadł mi do gustu. Wole Corsair, Enermax a nawet mojego Modecoma.

W dniu 13.05.2008 , o godzinie 22:08 został dopisany post przez sk91

skitles01 , feelek , , Proszę was idźcie z tego forum. Co wy w ogóle piszecie. 3,0GHZ E8400 ma o 20FPS więcej w niektorych grach niż AMD 6400+ podkręcony do 3,5GHz. Skąd w ogóle bierzecie te informacje. A może to wy pracujecie w tym sklepie i polecieliście mu ten zestaw.

Kurde dla 100zł chcecie spowolnić kompa? Weźcie coś poczytajcie na necie pomiędzy wydajnościa AMD a intela.

Po za tym jak lubisz tak praktykę to wejdź na Egielda.com.pl, Fraz.pl , PClab.pl i porównaj testy. Wprowadzanie przez użytkowanika drugiego użytkowanika w błąd powinno być karalne…

:x

Sprzedawcy ci to powiedzieli ??

Czy sam wymyśliłes ??

goodprogram , No przecież mówię ze to na bank on polecił mu ten zestaw XD haha :stuck_out_tongue:

No wreszcie …Za tym czekałem … TO są konkrety A NIE LANIE WODY , ciekawy jestem jeszcze co KabutO o tym myśli ma zerknąć zobaczymy… :lol: a z sprzedawca mówimy sobie pa pa pa [-X

Nie no ten feelek , to mnie rozbija. “Chcesz bardziej przyszłościowy system to bierz AMD” hahahah xDDD

sk 91 pokazałem mu ten zestaw który jest od Ciebie to facet woła drugiego faceta i gadają ,- ta płyta złączkę czy coś tam ciężko wsunąć ,trzyma się tylko w jednym miejscu pęka, a o pamięci - CO oni tak te Goodramy polecaja ? i normalnie szczęka mi opadła ,mówię mu żeby jeszcze przemyślał i to co on uważa przesłał mi emailem -stąd ten zestaw ,Na upartego mógłbym mu jutro kazać składać tego intela ,ale już nie chcę po tym wszystkim zdeczka uciekło mi do niego zaufanie, tym bardziej że On widział Twój zestaw i mówił że zrobi lepszy , CZYM się kierował nie wiem ale już nie będę w to wnikał ,Jakie dziwne nie Ty mi to zrobiłeś z życzliwości za nic i zadowolony jestem że hej a on by mi zrobił tak jak by zrobił i jeszcze bym mu za to zapłacił,dzięki sk91 wkurzają mnie czasami te ,DOBRE PROGRAMY ALE ale dzięki takim ludziom jak TY myślę sobie że dobrze że jednak są

Odpal ten wasz procesor(intel) pod systemem x64 i odpal AMD i porównaj różnice, wtedy możemy sobie pogadać, o przyszłościowych architekturach.

W każdych testach widać różnice panie znaffca. Najlepiej to zmień swojego Intelka na AMD i nie wprowadzaj w błąd slawektor , 'a.