Intel czy athlon?

Witam! Niedługo mam zamiar kupic se nowy komputer no i czytam na różnych forach, ale nie moge się zdecydować co wybrać, chciałbym prosić o kilka wskazówek, a mianowiecie nie wiem który procesor wybrać core2duo e6750 czy athlon 64 x2 5600+ ? Ktory z tych procesorów jest wydajniejszy? Który pobiera wiecej energi? który szybciej się nagrzewa? Jesli to ma znaczenie to procki będa używane w domu. Procek bedzie podłaczony do plyty asus p5n-e i czy z karta graficzna galaxy geforce 8600gt 512mb ddr3/128bit bedzie dobrze wspołpracował? Prosiłbym także o wasze zdanie który procesor bardziej sie opłaca kupic uwzgęldniając cene, bo jest tu spora różnica.

Ja bym Ci polecił AMD Athlon 64 x2 5600+.

Sam go będę w najbliższym czasie kupował, czytałem w czasopismach, na forach i według mnie zdaje egzamin.

Do tej płyty głównej nie wsadzisz Athlona X2 i bierz lepiej Core2 Duo E8200

masz płytę główną i kartę graficzną już kupioną czy dopiero zamierzasz kupić?

a tak to intel jest lepszy( jeśli będziesz podkręcał to zgniecie athlona’a)

ogólnie intele są tańsze, mniej energii pobierają i mniej sie grzeją(po prostu są lepsze)

ile masz pieniędzy przeznaczonych na cały zestaw?

LuX^

twój wybór, ale Core2Duo po podkręceniu zje na śniadanie tego Athlona

Bierz Intela i tyle. Masz same korzyści:

1.Lepsza wydajność.

  1. Mniejszy pobór energii.

  2. Lepsze wyniki w overclocking’u.

4.O niebo lepsza wytrzymałłość.

  1. Mniej wydzielanego ciepła.

Sam mam Core2Duo tylko, że E6300 i nienarzekam. Tylko chwale.

Ale nie tego Intela… coś w technologii 45nm, z Penrymów - E8200/E8400

Że niby co AMD robi procki z odpadów?

kovval jak jeszcze tego nie kupiłeś to bierz

e8200, lub e2160 i podkręć

foxconna p35a-s

2x1gb ocz rev.2, pdp llk

gf8800gs

450W Corsaira, lub modecoma mc 400

INTEL

:x

ma wydajność podkręconego e2160… a e2160 kosztuje 200zł… a 5600+ 350zł…

podkręconego…

a jak nie ruszy o 1mhz w górę co zdarzało się np e4300, to co wtedy?

mówi się trudno :stuck_out_tongue: i się go sprzedaje i kupuje inny :stuck_out_tongue:

przecież to jest sprawdzony przez wielu procesor który nadaje sie do oc jak mało który

wiec o co ci chodzi?

A i nie każdy podkręca swoje podzespoły :stuck_out_tongue:

Wszyscy tak polecacie te Intele ale nie każdy model się dobrze podkręca. Mój kumpel kupił polecanego E2160 z myślą o podkręcaniu i wydusił z niego do 2030 mhz dalej nie idzie . Więc zależy to też od szczęścia bo jeden może z niego wycisnąć 3 ghz a drugi tylko 2,4 a jeszcze inny tylko 2 ghz

a moim zdaniem od FSB wall :wink:

Dokładnie dobrze powiedziane … trzeba liczyć na szczęście ale jak nie idzie to sprzedajesz i bierzesz drugiego.

Taa tylko że nie każdy kupuje sprzęt po to żeby go odrazu wymieniać.

Tyle,że w Athlonie też możesz trafić na fsb wall? A E2160 kosztuje tyle co Athlon X2 4400+. Czyli nawet bez kręcenia jest taka sama wydajność, jak nie większa na korzyść intela :wink:

Na socketach LGA lepiej raz włożyć proca i nie ruszać, z reszta co to za rozwiązanie.

4300 też był sprawdzony, testy jak kręcą ponad 4ghz, przyszedł czas jak się ludzie cieszyli jak cudem dobili do 2,5 a niektórzy i tego nie osiągali, każdy proc kręci się inaczej, można trafić na układ z końca wafla i nie za wiele pokręci.

Dopiero zamierzam kupić i dopieram częsci. A możecie mi jeszcze doradzić do procka e8200 jaką płyte najlepiej wziąść?