Intel czy athlon?

Tylko czekałem jak ktoś palnie ( większa od intela) :roll: . Porównując te 2 procesory to AMD lepiej się sprawuję w grach ale za to intel w aplikacjach biurowych. W każdym procku można trafić na fbs wall mój proc kręci się do 2,7 ghz ale niektórzy jak np Chrucik podkręcili swojego athlona do ponad 3 ghz.

foxconn p35a-s ~340zł

ile masz kasy na mobo??

Za czasów Pentium 4/D tak było.

Po wyjściu Core 2 Duo i Pentium Dual-Core E2xxx się zmieniło, teraz Intel lepiej się sprawuję w grach od AMD.

z cała jednostka chciałbym sie wyrobić w 2 tys.

taa tylko że AMD x2 miało swoją premierę dużo wcześniej niż Dual core

taa tylko że AMD x2 miało swoją premierę dużo wcześniej niż Dual core

dokładnie tak…

ogólnie rzecz biorąc to AMD są tańsze i mają przybliżoną wydajność do Intela, biorą mniej prądu, wydzielają mniej ciepła…

za to INTEL - droższe, żrą prąd, grzeją się…

No i tu jest prawda… ;]

Chłopie żyjesz w erze jedno rdzeniówek.

Co Ty gadasz… Intele są tańsze, wydajniejsze, nowe Penrymy ciągną mniej prądu. Jeszcze z tymi grami i aplikacjami to czasy Intela 4 i Athlona 64.

Ludzie obudźcie się, teraz mamy dominacje Intela. Zobaczymy co będzie za rok/dwa.

Jenyyy… ;/ każdy tylko Intel Intel Intel aż się rzygać chce…

się człowieku pod jarałeś jak nie wiem co tymi Intelami… ;]

Czyli co AMD robi procesory twoim zdaniem z piasku i wody czy co? bo nie rozumiem ;|

Oczywiste, że nie!

http://allegro.pl/item315858386_najtaniej_core_2_duo_e4500_2mb_nowy_gw_fv_oem.html - 340 zł

http://allegro.pl/item315748675_megapro … e_oem.html - 323.90

i wszystko jasne…

Ja mam takiego athlona jak w podpisie i go chwale! juz sie raz na ten temat wypowiadałem…jeden lubi to, drugi tamto…Athlon X2 rzeczewiście pobiera mało prądu! i się nie grzeje…ja na swoim mam: jeden rdzeń do 10 stopni a drugi do 25 bez obciążenia, w grach procek dochodzi w sumie do max 45-50stopni (sumując dwa rdzenie) na max detalach! trzeba uszanować to co ma ktoś inny, a nie tylko się chwalić że ma się lepsze…jeden procek jest lepszy w tym, drugi w tamtym…Mówicie też że Intel lepszy w grach? hehe do grania tylko procek nie wystarcza…są inne podzespoły! ja na max detalach w Lost planet zero zwiech mam, średnio 25-30fps! a procek tylko 60% obciązenia…i max tyle jest! dodatkowo polecam 5000+ bo jest wykonany w technologi 65nm! jako jedyny z Athlonów X2. Poczekajmy jeszcze na trzy jajowe procesory od AMD!może to będzie wielki show! pozdrawiam!

milass162 , Jak na tej karcie graficznej grasz na max detalach to jesteś dobry u mnie na podkręconej się czasami cieło

W tej grze masz 60% obciążenia bo gra nie wykorzystuje dwóch rdzeni gdyby tak było to procek pracowałby na 100%

65nm procki mają walnięte czujniki i dlatego masz tak zaniżone temperatury średnie pewnie mają 35 stopni.

Trzeba sobie powiedzieć że w kwesti procków to na teraz intel jest lepszy. AMD phenomy nie wyszły z tym że jako pierwsi zbudowali natywnego 4 rdzeniowca, brakuje im w ich prockach optymalizacji bo technologicznie są przed intelem ale wydajnością są za nim :wink:

No widzisz to jestem dobry… :stuck_out_tongue: może na DX10 tnie, i na wyższych jest do 15fps ale na DX9 na AAx4 i HDR itp. na full na podkręconej karcie do rdzenia 690 i pamiatek 1800 mi nie tnie! i wszystko śmiga…chcesz moge cię zaprosić do chaty i pokazać :lol: A co do phenonów to się zgodze z opiniami że to nie wypały…A Czójników raczej nie mam pierdykniętych, bo jak wchodze w bios zaraz po ponownym uruchomieniu to jest taka sama temperatura jak pokazuje w Core Temp. Termometr obudowy też pokazuje że radiator ma temperature około 25 stopni bez żadnego obciążenia! czyli razem gdzieś powiedzmy 10+20 (dwa rdzenie sumujemy i daje 30 stopni bez obciążenia!) więc nie zakładaj nic z góry i nie dokazuj innym :slight_smile: nawet pod czas grania gdy dotkne radiator to zimniutki jest :stuck_out_tongue: mój post napisałem aby pocieszyć wszystkich którzy mają Athlony X2 i ciągle słuchają że Intele są lepsze i że zrobili błąd życiowy kupując Athlony X2!!..pozdro! p.s. mi nie robi różnica 5-10klatek zależnych od procka :? więc wyluzujcie…

-.- N00biszcza, po prostu Intel jest wydajniejszy, lepiej się kręci. I Wasze durne gadanie nic nie zmieni. I nie pieprzyć mi głupot,że jestem fanboy,bo sam mam Athlona X2 5600+ i nie uważam,żeby to był mądry wybór.

josiok , :hahaha:

Zamilcz … :killer:

Kolo testy mówią same za siebie. To Ty okłamujesz własny mózg :glupek2: . Więc co skaczesz.

Dokładnie to samo u mnie. Mam P4 i nie uważam, że to był mądry wybór, jedne jąderko mogłem wziąć z AMD.

O co te kłótnie panowie. AMD athlon X2 wyszedł dużo wcześniej niż dual core. Jest to już jednostka troche przestarzała ale nadal bardzo dobrze sobie radzi i moim zdaniem jest równie wydajna (oczywiście bez OC tego drugiego). I jakoś dużo ludzi brało taki niby szmelc jak Pentium D i dobrze

destroy sam zamilcz… jesteś po prostu fanboy… [-X

Nie tylko od procka zależy jego wydajność… :stuck_out_tongue:

Ja mam PVI i co? do demonów szybkości już nie należy :stuck_out_tongue:

no a Edge bardzo dobrze napisał poprzedni post =D>

Co za buraki -.- Skoro wydajność procesora nie zależy od procesora,to od czego? Od obudowy? Czy od czytnika kart pamięci?

Ogólna wydajność sprzętu nie zależy tylko od samego procesora. Ważna jest również płyta główna , pamięci , karta graficzna , Dysk twardy .

Dajmy na to przykład 1 użytkownik posiada sprzęt powiedzmy AMD Athlon xp 2600 z 1gb/333mhz kartą Ati radeon 1950proi dysk twardy 120 GB/7200/8mb cache

a Drugi: Intel dual core E2140 , 2gb/800mhz , karta grafiki Geforce 7200GS dysk twardy 320gb/7200/16 mb cache

I teraz pytanie który komputer będzie wydajniejszy w grach a który w aplikacjach typowo biurowych

Ale tutaj nikt nie mówi o wydajności całych komputerów -.- Poza tym,te Twoje porównanie to trochę z pupy wzięte ;x

Tak się składa że to bardzo rzeczywiste porównanie, jakby to był athlon na am2, to miałbyś porównywalne cenowo zestawy. Za procesorem idzie platforma, dlatego nie wolno prównywać samych procesorów.