Intel Dual Core E2160 - co myślicie?

Co myślicie o procesorze Intel DC E2160? Słyszałem że ma bardzo duży potencjał overclockerski… Tylko nie wiem czy opłaca się czy nie lepiej wziąć droższy? Doradźcie :wink:

W tym momencie jest najlepsze pod wzgledem wydajnosc i jakosc, a cena. Ale do dobrego O/C potrzebujesz jeszcze dobrą płytę, ram i mocny zasilacz. Jaki masz konfig?

polecam… ale jaką masz płytę główną? bo widzę że ma socket 755

Nie… chodzi mi o nowy komputer, który będę kupował :wink:

Mój przyszły PC;

Foxconn P35A-S

GF 8800GT Gigabyte Zalman

Pioneer 215D

Seagate 7200.10 250GB

OCZ StealthXStream 500 Wat

OCZ Reaper 2GB CL4

Jeżeli nie stać cię na core 2 duo to to jest dobry wybór ale jeżeli miałbyś kasę aby kupić jakiś procesor z serii c2d to lepiej zainwestować jednak w core 2 duo… szczególnie do takiej grafiki ;]

Apropo twojego zestawu brałbym raczej grafike od galaxy: http://www.allegro.pl/item341217568_gal … s_cms.html

No i bardzo ładnie.

Chociaż dysk poszukaj 7200.11

Przy obecny cenach warto dopłacić 20,- zł do E2180.

większa szansa na fsb wall…

lepiej brać 2160 bo 2140 i 2180 mają częściej FSB Wall niż e2160…

zmień dysk na WD3200AAKS (ma 320gb i tyle samo kosztuje)

i jeszcze ramy na GoodRAM PRO900 2x1gb (są lepsze od tych reaperów…)

a reszta jest jak najbardziej ok :wink:

No tak dzięki Wam za te porady tylko że mam 1900 zł a na Goodramy mi nie starczy :frowning: Jak myślicie, co w tym zestawie można by odchudzić? :wink:

Tak, lecz ja biorę 8800GT od Gigabyte z rewizji 2, która już jest pozbawiona wad i zbiera samo pochlebne recenzje :slight_smile:

te ocz kosztują tyle co goodramy…

może weź GoodRAM PRO800? kręcą się podobnie jak PRO900 :wink:

Chyba lepiej nic nie odchudzać… jeśli masz cierpliwość i możliwość podzbierania kasy, to lepiej zaczekać, a części jak każdy wie i tak tanieją co chwile :stuck_out_tongue:

A znacie może jakieś dobre sklepy komputerowe w Szczecinie? :slight_smile: I czy jest jakaś duża różnica między PRO a REaperami?

http://www.shift.sklep.pl/ ?? :stuck_out_tongue:

Szczecin

ul. Krzywoustego 27

tel. 0-91 484 28 00

e-mail: szczecin@shift.sklep.pl

gg: 6940450

poczytaj testy na egielda.com.pl i zobaczysz różnicę :wink:

Lepiej E2180

Z 3 sztuk jakie miałem, każda robiła 3ghz nie przekraczając mocno 1.33V

W E2160 tak często to nie występuje

do usunięcia

A może proponujecie jakiś inny sklep? Ten jest jakiś drogi :? I nie ma niektórych potrzebnych podzespołów

Zamów wysyłkowo

Na pewno nie znajdziesz wszystkich części w jednym sklepie w Szczecinie

Poszukaj na skapiec.pl / ceneo.pl

dokładnie… aha i nie kupuj w ulubiony!

W ulubiony to jedynie można kupić na miejscu, bo przez internet jak kupi to są problemy z wysyłką.