Intel E3300 - Podkręcanie z programem OCTuner

Witajcie mam pewien problem, otóż postanowiłem podkręcić procesor Intel E3300 z 2,5 Ghz do 3 Ghz. Wszystko działa świetnie ale gdy otworze jakiś film np. na VLC to film jest nieco przyśpieszony (film leci szybciej niż powinien) w grach zresztą też (A dziwiłem się że postacie w TDU są takie przyśpieszone a w NFS The Run typek nie dał rady dokończyć swojej kwestii . Wszystko podkręcałem programem ASRock OC Tuner w biosie po prostu nie umiem. Czy spotkał się ktoś z takim kłopotem ?

Na koniec Specyfikacja :

Intel® Celeron® CPU E3300 @ 2.50GHz

4 GB ram (2x2gb ddr2)

ATI Radeon HD 5670 DDR3

Dysk 500 GB HDD

podobnie jest na amd x2 tylko bez podkręcania po zainstalowaniu sterowników do procesora problem powinien ustąpić

Swoją drogą, czemu takie słabe OC? Płyta nie daje rady? Bo z tych procków można sporo więcej wycisnąć nawet bez kombinowania z napięciem.

Ja wiem Celerony do OC są dobre ale nie chce ze względu na zasilacz :wink:

Bez kombinowania z napięciem różnica w poborze energii będzie pomijalna. Jeśli PSU nie ma nawet tych paru W zapasu to prosisz się (odpukać) o kłopoty.

Podaj model płyty głównej, mam dobry humor, więc napiszę Ci wszystko od A do Z :smiley:

Asrock g31m-vs2 , dziękuje za zainteresowanie teamtem. :wink:

Kalkulator obliczył że z overclockiem potrzebne jest minimum 300 W, mam 420 W ale zasilacz nie jest markowy.

Źle obliczył, ten sprzęt nie wyciśnie nawet 200W peak. No chyba, że będziesz robił ekstremalne voltmody wymagające azotu. Pewnie podawał wartości dla wyrobów zasilaczopodobnych.

Czyli masz pewnie 250-300 W. To nie zmienia faktu, że na tak “prądożerny” zestaw powinno wystarczyć spokojnie do wspomnianego OC.

Jeśli masz niemarkowy zasilacz, nie widzę sensu, żeby podkręcać.

MOBO oparte na G31 też nie umożliwi super overclockingu.

Bezpieczne napięcie dla Twojego cepka, to 1.3625V, więc z miejsca ustaw 1,35V i kręć FSB aż do walla.

Szyne PCI ustaw na sztywne 100, mnożnik pamięci ustaw na jak najniższy.

Zrób fotke BIOSu

A to naprawi ten problem. Trzeba koniecznie podnosić napięcie ?

Nie, ale to obniży potencjał OC.