Intel E3300 - Podkręcanie z programem OCTuner

(deichman) #1

Witajcie mam pewien problem, otóż postanowiłem podkręcić procesor Intel E3300 z 2,5 Ghz do 3 Ghz. Wszystko działa świetnie ale gdy otworze jakiś film np. na VLC to film jest nieco przyśpieszony (film leci szybciej niż powinien) w grach zresztą też (A dziwiłem się że postacie w TDU są takie przyśpieszone a w NFS The Run typek nie dał rady dokończyć swojej kwestii . Wszystko podkręcałem programem ASRock OC Tuner w biosie po prostu nie umiem. Czy spotkał się ktoś z takim kłopotem ?

Na koniec Specyfikacja :

Intel® Celeron® CPU E3300 @ 2.50GHz

4 GB ram (2x2gb ddr2)

ATI Radeon HD 5670 DDR3

Dysk 500 GB HDD

(magicznydarek) #2

podobnie jest na amd x2 tylko bez podkręcania po zainstalowaniu sterowników do procesora problem powinien ustąpić

(Rovou5hou) #3

Swoją drogą, czemu takie słabe OC? Płyta nie daje rady? Bo z tych procków można sporo więcej wycisnąć nawet bez kombinowania z napięciem.

(deichman) #4

Ja wiem Celerony do OC są dobre ale nie chce ze względu na zasilacz :wink:

(Rovou5hou) #5

Bez kombinowania z napięciem różnica w poborze energii będzie pomijalna. Jeśli PSU nie ma nawet tych paru W zapasu to prosisz się (odpukać) o kłopoty.

(JARObb) #6

Podaj model płyty głównej, mam dobry humor, więc napiszę Ci wszystko od A do Z :smiley:

(deichman) #7

Asrock g31m-vs2 , dziękuje za zainteresowanie teamtem. :wink:

Kalkulator obliczył że z overclockiem potrzebne jest minimum 300 W, mam 420 W ale zasilacz nie jest markowy.

(Rovou5hou) #8

Źle obliczył, ten sprzęt nie wyciśnie nawet 200W peak. No chyba, że będziesz robił ekstremalne voltmody wymagające azotu. Pewnie podawał wartości dla wyrobów zasilaczopodobnych.

Czyli masz pewnie 250-300 W. To nie zmienia faktu, że na tak “prądożerny” zestaw powinno wystarczyć spokojnie do wspomnianego OC.

(JARObb) #9

Jeśli masz niemarkowy zasilacz, nie widzę sensu, żeby podkręcać.

MOBO oparte na G31 też nie umożliwi super overclockingu.

Bezpieczne napięcie dla Twojego cepka, to 1.3625V, więc z miejsca ustaw 1,35V i kręć FSB aż do walla.

Szyne PCI ustaw na sztywne 100, mnożnik pamięci ustaw na jak najniższy.

Zrób fotke BIOSu

(deichman) #10

A to naprawi ten problem. Trzeba koniecznie podnosić napięcie ?

(JARObb) #11

Nie, ale to obniży potencjał OC.