Intel Graphics Media Accelerator 4500M

Witam, kupiłem niedawno notebook Toshiba L300 1a3, ogólnie sprzęt sprawuje się bardzo dobrze, nawet na viście :slight_smile: ,ale niestety jeśli chodzi o gry to jest tak jak się spodziewałem. Karta graficzna Intel Graphics Media Accelerator 4500M nijak nadaje się do gier, nawet takich jak CoD2, zero ustawień na temat synchronizacji pionowej itp… Niby mam sterownik Intela do tej karty, ale jest tam tak mało opcji ,że szkoda gadać. Być może ktoś ma jakieś lepsze sterowniki do tej karty pod Windows Vista 32, gdyż ściągałem już wiele z nich i ciągle pisze że coś się nie zgadza. Jeśli ktoś ma tą kartę graficzną albo wie co zrobić żeby chociaż troszkę ją usprawnić byłbym bardzo wdzięczny.

Grafiki Intela nie są robione pod gry, zobacz czy nie ma jakiejś bety sterowników, kiedyś były pod GMA X3100 i odpalały CoD’a 2, ale co z tego jak FPS wynosił 3-5 klatek, na tylu nie da się grać. Jak miałeś zamiar grać to było trzeba pytać przed zakupem i ewentualnie dołożyć do sprzętu, tak zostaje pasjans i saper, może coś starszego, chyba że nie będzie kompatybilne z grafą.

nic lepszego w sprawie sterowników jak na stronie intel.com nie dostaniesz wiec jeśli na tych sterach nic z tego no to nie zagrasz…

a co do postu Tobi to na x3100 można grac w COD2 bez problemu 30 - 40 fps na oko… żadnych ścinek itp mam tą grafikę w latopie i cod2 śmiga aż miło…

wiec co do tej gry to pomyłka :wink:

niby jest te 30 fps, ale strasznie “rzuca”. Może coś źle ustawiłem sam nie wiem… :wink:

Ta grafika jest tylko do windowsa. W laptopach biorą najlepsze z natańszych.

Na jakimś forum pisał typ o IGM X3100, niby po zainstalowaniu odpowiednich sterów działał mu w miarę płynnie CoD4, nie wiem czy ta jest mniej więcej taka sama jak tamta, ale jeśli na tamtej dało się coś zrobić to może i tutaj za jakiś czas wypuszczą jakieś sterowniki poprawiające osiągi :?

Wątpie, ta karta nie posiada nawet własnej pamięci tylko współdzieli ją z RAM’em który jest wolniejszy. Głównie to ogranicza wydajność tych kart.