Intel i3 2100 czy AMD FX-4100

Witam.Jestem zainteresowany tymi dwoma procesorami.Cena taka sama, a nie wiem jak z ich wydajnością.Proszę o pomoc.

A zdajesz sobie sprawę z tego, że gniazda procesorów nie są uniwersalne i nie wsadzisz procesora AMD do gniazda Intela, a nowszych procesorów nie wsadzisz do gniazda starego typu tego samego producenta?

Napisz jaką masz płytę główną, a ktoś ci tu napisze czym powinieneś się zainteresować.

Jabym kupił AMD FX-4100 ponieważ ma większe taktowanie. Intel ma 3,1 ghz a amd ma 3,6 ghz czyli amd jest wydajniejszy :smiley:

Dowiedz się więcej.

Co do tematu.

Intel i3 2100 czy AMD FX-4100.

AMD FX-4100 !!

  1. 3600 MHz

  2. Cache L3 8 MB

  3. Dzięki technologii Turbo Core wzrasta do 3.80 GHz

  4. Czytałem, że jest porównywalny do Phenom II x4 955BE (wydajnością) ale FX-4100 wygrywa w wyższych strefach GHz :slight_smile:

Musicie się jeszcze wiele nauczyć - m.in. czytać ze zrozumieniem i wyszukiwać informacje w sieci (jeśli nie macie pod ręką sprzętu do przetestowania). Taktowanie to nie wszystko.

Tu macie zestawienie wyników testów z 3dMark’a. Na liście są oba procesory. W każdej z kategorii i3 jest wyżej, a z tego przecież jasno wynika, że ten procesor AMD jest lepszy :lol:

http://www.legitreviews.com/article/1766/11/

Radzę nie wypowiadać się tak stanowczo na tematy, o których macie nijakie pojęcie.

I napiszę jeszcze raz. Przede wszystkim procesor kupujesz POD PŁYTĘ GŁÓWNĄ. Jeśli masz gniazdo pod AMD to kupujesz procesor AMD pasujący do danego gniazda. Tak samo sprawa wygląda w przypadku Intela.

Kupię nową płytę

W takim razie Intel. Nie dość, że wydajniejszy, to dodatkowo się tak nie grzeje, a co za tym idzie - można zastosować cichsze chłodzenie.

dzięki.

Dodane So, 26 listopada 2011, 20:33

a,i jeszcze jedno.szukałem i nie znalazłem.co było by lepsze:płyta główna z uefi czy bios.zdaję sobie sprawę,że wtedy tylko win vista lub 7 64 bit

poszukaj, poczytaj o BIOSie i UEFI i dowiesz się co jest dla ciebie lepsze.