Intel L440GX+ sterownik SCSI

Witam

Mam problem - z powodu braku prądu wyłączył mi się serwer. Po włączeniu okazało się, że pojawił się problem z integralnością danych na partycji systemowej. Muszę zrobić chkdsk, jednak jak odpalam płytę instalacyjną Windowsa (próbowałem 2003, 2003 R2 oraz 2008), nie widzi on żadnych partycji. Oczywiście problemem jest brak sterownika do macierzy na SCSI, jednak nie mogę go nigdzie ściągnąć, a moja kopia jest bezużyteczna. Intel oraz adaptec już nie wspierają tych płyt. Ma może ktoś te sterowniki i mógłby udostępnić? Sprawa jest dość pilna.

Z góry dziękuję.

Oh, oczywiście chodzi o płytę Intel L440GX+ :smiley:

Pobierz GParted, zapisz na jakimś nośniku i wybootuj. Tylko nie wiem czy ten program będzie widzieć partycje na dysku SCSI. Ale prawdopodobnie tak.

no ogolnie plan jest taki aby zabootowac ubuntu live, ale czy bedzie widziec SCSI? i czy ntfsfix zadziala jak chkdsk?

Myślę że jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedziec. Ale jestem pewny prawie na 100% że wszystko co chcesz zrobić da radę. Możesz też pomyśleć o tym żeby serwer w niedalekiej przyszłości zaczął działąć na Linuxie.

ok, odpalony.

próbowałem dwóch dystrybucji i obie nawet jako live nie poszły - w pewnym momencie uruchamiania stawały (było to jeszcze przed wyrzucaniem na ekran danych z postępu, więc nie mogę stwierdzić co im nie grało). Na szczęście w szafce znalazłem jeszcze jedną dyskietkę ze sterami i te podziałały na instalator windowsa, co umożliwiło odpalenie konsoli i zrobienie chkdsk-a. Dziwne jest jednak to, iż chkdsk przy ok 75% postępu pokazał, iż na partycji znajdują się nienaprawialne błędy, po czym przerwał pracę. Po restarcie system ruszył i jak na razie chodzi.

Jednak jeśli ktoś ma stery do L440GX do SCSI i chciałby udostępnić, to bardzo chętnie sobie zgram.

Pozdrawiam

http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … 0〈=eng

Takie coś znalazłem