Intel Pentium 4 630

Mam pytanko. Spaliłem swój poprzedni procesor ( Pentium 4 540) i chciałbym kupić sobię IP4 630. Ale na ofercie jednego ze sklepów zobaczyłem -> (64bit) . Czy, jak sądzę jest to procesor 64-bitowy i czy pod moją płytę główną (jakis Biostar ale z gniazdem socket 775) i czy będzie poprawnie działał ? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

No raczej tak:D To ta sama architektura i Pentium IV 540 też jest 64 bitowy:D Pozdr!

To ja miałem 64 bita ?? Nie wydaje mi się :slight_smile: A tak nawiasem: jeśli miałem (przykładowo) 32 bita to Winda bedzie śmigać też na 64 bicie czymusze zainstalować wersję na właśnie 634 bity??

Do windy 64 bitowej musisz mieć procka 64 bitowego a na 64 bitowym procku pójdzie 32 bitowy windows:D A ty to naprawde miałeś 64 bitowego procka bo patrzyłem na stronie intela

A polecasz cos oprócz 630 ?? Wybrałem go ze względu na duże możliwości podkręcania …

No jakiś z athlonów ale to i płyta leci więc odpadają:D A jakie masz zasoby pieniężne?:smiley: No i do tego co wybrałeś 630 to i bardzo dobre chłodzenie i pasta termoprzewodzącą bo się grzeją jak $%^&*. No a jak masz troszk kasy to bierz nową płyte główną i athlona 3000+ albo 3200+ bo są świetne do podkręcania ale w tym przypadku potrzebne jest b. dobre chłodzenie:D:P

Zmiana płyty raczej odpada. NO mam koło tysiączka ale chciałbym kupić też 512 ram. A właśnie: ram-y różnych producentów nie powinny robić problemów?? Aha ijakie chłodzenie polecasz do tego Procka :slight_smile: ??

Co do ramów to powinno być ok ale lepiej te same. No to procek zostaje plus chłodzenie to albo to. A pasta termoprzewodząca to jakaś 20 do 30 złoty.

Złączono Posta : 27.10.2006 (Pią) 19:27

Aha ramy mogą być 2 innych producentów ale żeby wszystko grało na tip-top to muszą być te same timingi i taktowanie:D