Intel Pentium Dual Core e5200 i Geforce 9800 GTX+

Chłopaki a co myślicie o takim zestawie?

Będzie hulać Godfather II na wysokich ustawieniach (nie mówie o maksymalnych).

procek E5200 2x2,5GHz + płyta Intel D946GZABL + 2GB pamięć + GF 9500GT 1GB

Z tego co znalazłem na stronie gry-online.pl procek może nie wyrobić, ale kij go wie, jak to nie wiadomo czy minimalne czy rekomendowane :stuck_out_tongue:

na gry-online zawsze o dużo zawyżają

lesnydzban22, e5200 jest bardzo opłacalny (szczególnie jak masz pod niego płytę), a 9800GTX+ to to samo co GTS250, odpowiednik HD4850 od ATI i obecnie kosztują podobnie, natomiast półke wyżej: HD4870 (na którego masz kasę, ten z proline) jest odpowiednikiem GTX260 od nvidi, a jest tańszy, więc myślę, że to będzie dobry wybór.

“procek E5200 2x2,5GHz + płyta Intel D946GZABL + 2GB pamięć + GF 9500GT 1GB”

Płyta słaba, pamięci pewnie też pierwsze z brzegu, a karta graficzna do gier zbytnio już się nie nadaje. Ogólnie zestaw beznadziejny.

GF 9500GT 1GB ta karta nie wykorzysta tej pamięci ,a co do Gotfathera 2 to na Core e5200 gram na full detalach ( wiem bo mam takiego proca) :wink:

Dzięki chłopaki za odp…

a do Dual Core e5200 jaką masz płytę?

a może zainwestować już w Core 2 Duo? np: 2x2,2 Ghz ?

“Core 2 Duo” te nazwy praktycznie nic nie znaczą (wiadomo że droższe procesory mają więcej pamięci cache, albo mają wirtualizację, ale to jest normalne), patrzy się na wydajność w grach w stosunku do ceny, która w przypadku e5200 jest wysoka.

A Ty masz już płytę pod tego Intela, czy jeszcze szukasz?

Więc…

Z moim e5200 którego może podkręce do 3,8 GHz radek hd 4870 lub 4850 będzie śmigać???

Płyty jeszcze szykam, ale chodzi mi o micro-ATX :smiley:

Będzie, co ma nie śmigać.

Jak chcesz oszczędzić, to możesz kupić HD4770, która super się podkręca i zrównuje się wydajnościowo z HD4850.

A dlaczego chcesz microATX? Gigabyte ep43-s3l jest sensowną płytą.

Micro, bo mi sie pod biurkiem nie zmieści :frowning:

Ale jest asus P5QL-EM za 310 zł :smiley:

Podsumowując Radek hd 4870 nie będzie spowolniony tym intelem e5200??

Nie rozumiem skąd te bezsensowne gadania na początku o tym że e5200 jest “za słabe do 9800gtx+”. Jeśli e5200 jest za słabe to i e8700 jest, nie ma sensu sugerować się nazwami… dopiero przy parowaniu kart graficznych odczuje się różnicę bez mocnego podkręcenia procesora.

A co do płyty głównej i karty graficznej, ja bym pod to brał Asrock’a P45XE-R z agito i radka 4770. W razie potrzeby można go mocno podkręcić, a jak nawet to nie wystarczy to można dorzucić drugiego i w popularnych tytułach będziemy mieli monstrum za rozsądną cenę.

Coż

Ja bym jednak kupił jedną lepszą grafę niż 2 słabsze…

Problem polega na tym że po podkręceniu jedno 4770 jest nieco lepsze od podkręconego 4850… nie wspominając o 9800gtx+…

wiem, wiem bo ma ddr5, ale zawsze jest jeszcze hd 4870 :smiley:

Pytanie tylko czy chieftec 450W to utrzyma??

4770 ma też tą zaletę że jego gpu jest wykonane w procesie 40nm dzięki czemu jest bardzo energooszczędny… na dobrą sprawę to i dwie sztuki w cf powinien ten chieftec uciągnąć.

Czyli brać 4770??

Ja bym brał na Twoim miejscu HD4870 i e5200. Zasilacz uciągnie. W październiku złożyłem zestaw e5200 i hd4850 - nie było i nie ma najmniejszych problemów, a zestaw był oparty o sprawdzony już przeze mnie (4lata) gps450 chieftec’a (w październiku kupiłem nowy za 138zł).

Możesz “tanio” kupić w jednym sklepie:

http://www.sklep.proline.pl/sklep.php?prodid=GAINWARD+4870+GS

http://www.sklep.proline.pl/sklep.php?prodid=DUALCORE+E5200+2.5G

Ok!

Wielkie dzięki.

Więc…

Z tego wszystkiego wynika że trzeba wziąść HD 4870.

W przyszłości zmienie e5200 na jakiegoś quada i kupie nowy zasilacz :smiley: :smiley:

Tylko wybrać wersję 1gb czy 512 mb??

różnica będzie nie duża, ale bierz 1gb

ok dzięki za odpowiedź :smiley: :smiley: