Intel Pentium Dual Core e5200 i Geforce 9800 GTX+

Przy takiej rozdzielczości to szukaj lepiej HD4770, nic więcej Ci nie potrzebne :slight_smile: , a karta wyjątkowo ekonomiczna.

Przypominam, że przy zakupie Karakorum, dobrze zainwestować również w dobrą pastę termoprzewodzącą (polecam Arctic Cooling MX-2).

Ale hd 4770 jest wolniejsze od hd 4850, a walke pozwala mu podjąć dopiero OC.

Choć z drugiej strony te 40nm :smiley: :smiley:

Walkę podejmuje i ją wygrywa. :slight_smile:

Ale jak by hd 4850 też podkręcić to hd 4770 by przegrał??

Wg pclab http://pclab.pl/art36361-16.html karty te po podkręceniu są podobne (HD4770 kręci się mocniej, bo ma niższy proces technologiczny).

No, no jestem pod wrażeniem.

Musze powiedzieć że 40 nm robi swoje :smiley: :smiley:

No przekonałeś mnie xD

Tylko znajdź w sklepie… :stuck_out_tongue:

Duży wybór jest w komputroniku xD

A wszystkie ze statusem “Towar niedostępny. Termin dostawy bliżej nieokreślony.”

tak działają dzisiejsze sklepy, towar na zamówienie, nikt nie chce pozwolić sobie na leżaki magazynowe i np. nagłe spadki cen…

Panowie…

Ta karta to przecież nowość. Trzeba troche poczekać, żeby była bardziej popularna :smiley:

tylko, że w teście pclab troche nie przyłożyli się do podkręcenia HD4850, taktowania dla rdzenia są mizerne… Do wyciśnięcia jest spokojnie ponad 800 na rdzeniu:

ab337fb050534aa1.jpg

W pclab dla hd4770 wysokie taktowania rdzenia osiągnęli dzięki programowi spod Windy, który podnosi napięcie rdzenia…

ech kozak xD

W takim razie chyba wezmę hd 4870. :smiley:

A jaką MoBo polecacie pod e5200 i jakiegoś radka hd 47xx? Co z tymi AsRockami, bo dużo osób mówi, że to tani ■■■■, a kolei na agito widać, że są dobrze wyposażone?

Dawniej większość płyt asrock’a to byly konstrukcje niezawsze radzące sobie z działaniem z wydajniejszymi częściami, jak był jakiś lepszy projekt to dawał np bardzo ograniczone oc i nic poza tym. Teraz to się zmieniło i asrock zaczął robić naprawde porządne płyty główne w dobrej cenie. Do e5200 można wg mnie brać albo ep31ds3l z uwagi na bardzo niską cenę, albo asrocka p45xe // bądź xe-r zależnie od różnicy cenowej i potrzeby raid’a. Ten asrock na dobrą sprawę nie ma konkurencji bo lepsze płyty główne zaczynają się dopiero od ponad 100zł wyższej ceny.

Faktycznie, te AsRocki mają dobrą specyfikację, ja jednak chcę mieć coś stabilnego pod OC, plus może w przyszłości wsadzić quada. Dadzą radę stabilnie wyciągnąć tego e5200 na wysoką częstotliwość?

Gigabyte GA-EP31-DS3L 228zł

Gigabyte GA-EP43-S3L 268zł

ASRock P45XE-R 337zł

ceny z Agito.pl

e5200 na każdej z tych płyt spokojnie będzie dało radę osiągnąć swojego maksa, podobnie z quadem sobie powinny dać radę.

Osobiście chyba bym nie dopłacał 70zł z P43 do P45, P43 jest wystarczającym chipsetem (chyba, że ktoś potrzebuje wyposażenia jakie ma ASRock).

No i ten asrock potrafi osiągać fsb rzędu 500MHz, co oznacza że nadaje się też do mocnego kręcenia topowych e8x00, jak również 45nm quadów (ale już nie do oporu z uwagi na 4 fazowe zasilanie). Innymi słowy jeśli płyta ma się nadać do kręcenia używanego quada za pare lat to to powinien być asrock, a jeśli procesor nie będzie zmieniany to idąc najniższym kosztem ep31 i ep43 będą doskonałymi wyborami do jego wyciśnięcia //tzn. utrata wartości będzie mała i za te 2 lata zamiast dokładac w używanego quada poprostu zmienisz platformę.

Faktycznie, chyba zmiana platformy wraz z wejściem nowszych produktów będzie lepszym pomysłem niż inwestowanie w quady.

A co do kart graficznych: która z tych będzie lepsza?

Gigabyte Radeon 4870 512MB http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,57642/

czy może

EVGA GF 9800 GTX+ 512MB Superclocked http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,64331/

Jaka jest różnica wydajności pomiędzy nVidia i ATI?

Gigabyte też spokojnie osiągnie FSB rzędu 500MHz i chyba też ma 4 fazowe zasilanie, różni się przede wszystkim gniazdami (bogate w ASRocku). Przy takich cenach brałbym chyba Gigabyte na p43. :slight_smile:

Jak chcesz tyle kasy wydać na graficzną, to najlepiej http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=14437

Jaka jest różnica wydajności? Przejrzyj testy na egielda.com.pl i pclab.pl to mniej więcej będziesz wiedział co i jak. Wszystko zależy od funduszy i aktualnych cen.