Intel Pentium G3258 błąd gwarancji

Siema, chcę oddać procesor Intel Pentium G3258 na gwarancję ponieważ się zawiesza i wywala blue screeny.

Procka kupowałem w Agito i ma on jeszcze z 2,5 roku gwarancji…

Gwarancja jest producenta.

Kiedy podałem numer który jest na procesorze to strona Intela wykryła procesor ale wychodzi mi taki błąd.

 

 

A jaki błąd?

 

No chyba najprościej zapytać u źródła, czyli w Intelu.

Ja tu nie widzę żadnego błędu.

Czy ty kolego w ogóle rozumiesz co tu jest napisane?

Zastanawia mnie jednak podany powód z którego chcesz oddać na gwarancję.

Podane objawy ciężko jednoznacznie powiązać z procesorem (o ile nie został on podkręcony a to samo w sobie raczej kasuje gwarancję), tak jak masz tam napisane procesor będzie poddany dokładnej inspekcji w punkcie zwrotu jeszcze przed odesłaniem do Intela nie mówiąc już o szczegółowych badaniach którym poddadzą go spece od Intela - podejrzewam że ciężko będzie udowodnić że posiada on wadę podlegającą gwarancji.

Źródła tych objawów raczej bym szukał w zasilaczu (zwłaszcza jak jest on na czarnej liście), uszkodzonej płycie głównej (np. wyniku pracy na zasiłce z czarnej listy) lub zwyczajnie w systemie.

 

A jeszcze pytanie, czy na domyślnych ustawieniach CPU też o się dzieje?

 

Jak będziesz go reklamował, nie wspominaj,że go podkręcałeś.

 

No i uszkodzenie CPU, to rzadkość, warto dokładnie przeczytać co napisał poprzednik.

poprzedni temat 

http://forum.dobreprogramy.pl/procesor-intel-g3258-zawiesza-się-po-podkręcaniu-t502877/

 

nie wykluczyłbym tego procesora :wink:

 

Wszystko jest możliwe? ale powinno się go sprawdzić na innym zestawie i dopiero reklamacja.