Intel Pentium G860 czy Intel Core i3 3210

Witam, niedługo dostanę nowy komputer i (ponieważ kupuję go od zaprzyjaźnionego informatyka) dostałem 2 opcje co wybrać. Komputery w zasadzie różnią się tylko procesorem więc dla tego pytam który wybrać Intel Pentium G860 czy Intel Core i3 3210 (zaznaczam, że mam do wyboru TYLKO TE DWA, żadnych innych). Więc? Pentium niby ma o 200 MHz mniej ale można go podkręcić do 3.2, ale Core i3 ma ten Hyper-Threading, czy on dużo zmienia? Komputer będzie raczej do pracy ogólnej jedyne co będzie bardziej obciążało procka to gry.

A oto pozostała specyfikacja komputera:

Forton Hexa 500w

ASUS P8B75-M

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 x1

Seagate Barracuda, 3.5’’, 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB

Gigabyte Radeon HD 5570 1GB DDR3 128bit

Cześć,

ja bym bardziej patrzył na to, że masz słabą kartę grafiki. Nie dość że stara generacja, to jeszcze DDR3. Za ile go kupujesz? Bo może bardziej warto kupić nowy na np. morele.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

no dokładnie ile za niego dajesz;]

oczywiscie że i3 bedzie lepszy;] HT się przydaje;]

Wcale nie taki informatyk lub wcale nie taki zaprzyjaźniony skoro nie umie/chce sam podpowiedzieć i musisz się dowiadywać gdzie indziej. Oczywiście i3 jest mocniejszy. Nie patrz też na to jakie dany procesor ma taktowanie, gdyż na jego wydajność wpływa znacznie więcej czynników.

Tutaj Masz porównanie tych procesorów (http://ark.intel.com/pl/compare/53492,71053), z którego jednoznacznie wynika, że I3 jest wydajniejszy i bardziej nowoczesnym procesorem.

Jak wyżej i3 i karta do zmiany, przy DDR5 będzie miała więcej wydajności, niż na DDR3.

Za ile to cudo od pana “informatyka”? Ten I3 ma HT bo to dwurdzeniówka, a sam HT wcale dużo nie daje choć oczywiście lepszy niż Pentium (proc dla ubogich). Ta karta grafiki też padacka, nie wiem kto takie “cudo” do gier kupuje… Chyba ktoś się postarał pozbyć staroci…

Karta jest moja, kupiłem ją już wcześniej, nie mam pieniędzy na nowszą. A jeśli chodzi o cenę, to daję za w wypadku i3 ok. 1200zł, jeśli Pentium to ok. 950 zł. Ten informatyk to znajomy mojej mamy która w sumie postanowiła zapłacić większość i mam do wyboru tylko taką opcję. Gdyby to ode mnie zależało kupiłbym na morele części i postawił go np. na AMD FX czy innym dużo wydajniejszym 2-rdzeniowcu