Intel Platform Administration Technology. Duży problem!

Cześć

Mam spory problem z jednym z komputerów. Jest ich pewna gromadka, wszystkie mają zainstalowany Windows 7. Jeden nie chce się poddać i dalej siedzi na Systemie Vista a problem jest taki, że kiedy komputery były kupowane miały zainstalowany system Vista + Intel® Platform Administration Technology (iPAT) Chodzi o to że jeśli użytkownik coś zainstaluje dokona jakiś zmian w systemie, będzie chciał wgrać system albo coś takiego to po ponownym uruchomieniu komputera wszystko wygląda tak jak by nic się nie stało (plików to nie dotyczy)

No i przechodząc do sedna sprawy… Aby zainstalować inny system (zdjąć ochronę) wystarczy wyłączyć ipata’a podając hasło… Na innych komputerach to zrobiłem ale ten jeden jakimś cudem ma inne hasło i nie można nic z nim zrobić… Jutro mam zamiar się za niego wziąć na poważnie ale może zna ktoś rozwiązanie tego problemu… Czy da się to hasło jakoś zresetować… A może jakoś zworkami na płycie głównej… albo złamać to hasło… hhhmm jeśli wie ktoś jak wywalić całkowicie tego ipata też będę wdzięczny bo teraz nie jest on już potrzebny przy komputerach z Windows 7.

Z góry dzięki za wszelką pomoc

PS: ipat siedzi na mobo nie na dysku