Intel(r) 82810e i problem z grafiką

(Ziutolecki) #1

Witam!

Mam problem z odtwarzaniem filmików z youtube czy graniem w nawet stare gry (warcraft 2 :shock: itp.). Filmiki strasznie się zacinają - praktycznie nie da się ich oglądać :frowning: . Jeśli chodzi o gry to jest chyba troszkę lepiej - kilka miesięcy temu grałem sobie w takie diablo I, ale ostatnio zauważyłem, że nie działa mi np. warcraft II czy taka tibia. Próbowałem PeCeta reanimować (defragmentacja, Ashampoo Optimizer) ale gry nadal jak nie działały tak nie działają.

Posiadam procesor Intel Pentium III (730MHz), 320 mb RAMu i kartę graficzną Intel® 82810e (niedawno wgrywałem nowe sterowniki, więc one chyba odpadają). Jakby coś, to format był dość dawno (będę musiał zapytać dziadka, bo to jego komputer :stuck_out_tongue: ), jednak ja sam nigdy tego nie robiłem i wolę nie ryzykować skopaniem dziadkowi Windowsa, a facet do którego mieliśmy iść pojechał na urlop. Tak więc moje pytanie brzmi: Czy da się jakoś inaczej pomóc moputerowi, żeby chociaż filmiki "chodziły" jak należy?

Z góry dziękuję.

P.S.

Mam nadzieję że nie został juz poruszony podobny temnat, ja nic nie znalazłem. Pozdrawiam!

--- EDIT ---

Dysk już skanowałem, raczej nie ma wirusów ale dzięki. Chyba tylko reinstalka została...

(langus14) #2

przeskanuj dysk antywirem jak nic nie pomoze to nie zaszkodzi reinstalka

(Piotr Kluzowicz) #3

Wcześniej filmy i te wszystkie gry chodziły prawidłowo i nagle coś się stało, że przestały? Tak?

Jaki masz system? 98? XP?

Czy komputer jest czysty wewnątrz? Odkurz go.

Jaką masz płytę główną?

Jakich wersji sterowników próbowałeś?