Intel Rapid Storage - zastosowania

Witam,

 

pytanie odnośnie zasadności stosowania Intel Rapid Storage w przypadku jednego dysku SATA - ma ktoś jakieś doświadczenia?

Hej,

 

Generalnie zwiększa nieco wydajność rozwiązań opartych o chipsety Intela. Dodatkowo można w aplikacji łatwo sprawdzić, czy nie mamy problemu w podsystemie pamięci masowej. Oczywiście po zainstalowaniu pojawia się dodatkowy proces, który wykorzystuje zasoby sprzętowe - zatem coś, kosztem czegoś. :slight_smile:

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

 

Właściwie myślałem, że IRS zmniejszy mi czas dostępu do dysku - ale bez zmian, 18-20ms. Procesor i7, 12GB RAM - dysk jest tu słabym ogniwem. Istnieją może jakieś sterowniki / programy, które mogłyby podnieść trochę wydajność w tym względzie?

 

Pozdrawiam.

 


 

Po kilku dniach zauważyłem, że przy włączaniu komputera - wyłączał się w trakcie uruchamiania. Kolejny rozruch zawsze OK. Odinstalowałem Inel Rapid Storage; problem ustąpił (chociaż to dziwne, bo usługa uruchamiała się po starcie systemu).

Hej,

Nie bardzo - w końcu nie przeskoczysz ograniczeń sprzętowych programem. Program bądź sterownik nie przyśpieszy ruchów pozycjonujących głowicę czy prędkości obrotowej talerzy. :stuck_out_tongue:

Generalnie gdyby zobaczyć w informacjach w czasie instalacji sterowników IRS, pojawia się jasny komunikat, że po instalacji deinstalacja może nie być możliwa. Podejrzewam więc, że odinstalowana została tylko przystawka do sprawdzania działania systemu, ale sama usługa nadal jest w systemie obecna i aktywna.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam;)