Intel vs AMD

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć co jest lepsze w obecnych czasach do gier , oglądania filmów i przeglądania internetu , Intel czy AMD? Słyszałem że Intel jest lepszy w wydajności 1 rdzenia, a AMD jest sporo lepszy przy wydajności wszystkich rdzeni.

A również chciałbym abyście mi zaproponowali jakiś procesor Intel/AMD który warto kupić w dzisiejszych czasach , a po upływie jego gwarancji ( 2 czy tam 3 lata) podkręcić go tak aby był jeszcze wtedy na dobrym poziomie wydajności.

Z góry wszystkim dziękuje :wink:

Podaj budżet jaki chcesz przeznaczyć na komputer. Intel jest lepszy w grach i pobiera mniej prądu, AMD trochę lepiej sprawdza się w renderingu czy modelowaniu, ale potrafi nieźle “zjeść”.

Hmm… prawdopodobnie wydam na procesor około 800zł. :slight_smile:

Dodane 28.03.2013 (Cz) 10:51

Reszta sprzętu nie jest ważna chodzi mi głównie o procesor ponieważ resztę sam już sobie dobiorę :stuck_out_tongue_winking_eye:

Za 800 zł kupisz każdą i5 bez K.

Jeśli byś chciał podkręcać to musisz kupić procesor w wersji K (najtańszy jest i5 2500K za ok 820 zł), ale też musisz zaopatrzyć się w płytę na P67 lub Z77 (trochę nowsza i nowocześniejsza) i porządny zasilacz.

To bierz intel są lepsze w grach itp najnowszy jest i7 ale i5 jest najbardziej opłacalny np:Intel Core i5 3550

A jeśli miałbym wybierać pomiędzy i5 2500K a i5 3550P to który wybrać ? Na razie jestem za 2500k ,a wy co o tym sądzicie?

Ja bym brał amd, sam posiadam amd i miałem doświadczenie z i7, i5. Amd zaskoczył mnie dużymi możliwościami oc. W cenie 800zł możesz dostać dobry procesor i dobrą płytę główną. Decyzja należy do ciebie. Nie lubie jak ludzie kłucą się w sprawie intel vs amd. Przemyśl sprawę.

Tak jak pisałem wcześniej i5 2500 K ma odblokowany mnożnik i bardzo łatwo się podkręca (należy pamiętać o wybraniu płyty na P67/Z77 i przyzwoitym zasilaczu).

O którym dokładnie piszesz?

i5-3350P czy i5-3550

A spora jest różnica wydajnościowa i cenowa po miedzy nimi?

i5-3350P ma 3.1 GHz w trybie turbo 3.3 GHz (nie ma zintegrowanej karty graficznej)

i5-3550 ma 3.3 GHz w trybie turbo 3.7 (ma zintegrowana kartę graficzną HD Graphics 2500)

W normalnym użytkowaniu różnica zapewne nie zauważalna.

i5-3350P http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/4967478

i5-3550 http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/4200901

Różnica ok 130 zł (według mnie nie warto tyle dopłacać).

ok , ostatecznie skusiłem się na i5 2500k :wink:

Do tego procesora weź płytę na P67 lub Z77 (żeby miało to sens).

ok :wink: dzięki wszystkim ;D