Internet 20 Mbit a wolne buforowanie plików video i audio

(Djzon) #1

Posiadam internet 20 Mbit a pliki multimedialne np. na Youtube, wrzuta itp. buforują się tak jakby to było 2-3 Mbit. Poprzednio miałem 2 Mbit. Transfer pobieranych plików jest dość wysoki - najczęsciej między 1,6 MB/s a ponad 2 MB/s i pliki ściągają się błyskawicznie a odtwarzanie plików audio/video jest dosyć powolne , tak samo jak nie mogę zauważyć różnicy przy prędkości otwierania stron(z poprzednim internetem 2 Mbit). Mam najnowszego flasha (aktualizuje się sam). Pozatym korzystam z Chrome 12 i Firefoxa 5). Czy ktoś wie o co tu chodzi?

(Coman Pl) #2

YouTube dobiera dynamicznie prędkości. Szybkość ładowania stron zależy też w dużej mierze od konfiguracji komputera.

(Xparanienormalnyx) #3

YouTube w ogóle ma zapchane serwery, jeden film załaduje się szybko, inne niemal wcale. A strony www nie są w stanie się ładować proporcjonalnie szybciej do posiadanego przez ciebie łącza, bo to nie są już zwykłe pliki html które są "składane" w stronę u ciebie na kompie, lecz php, ajax itp co wymaga przetworzenia na serwerze.

(DiamondBack) #4

Nie ma wcale zapchanych serwerów. Są pluginy do przeglądarek które włączają buforowanie przez http przez cały film. Dlatego na YT pierwsze kilka sekund ładuje się błyskawicznie a reszta trochę ponad szybkość oglądania.

(Xparanienormalnyx) #5

Więc jak wytłumaczysz to, że kilka filmów full HD ładuje mi się błyskawicznie, a chwilę później jakiś np. staroć 360p trwający minutę ładuje się dziesięć minut? Gdyby to miało cokolwiek wspólnego z przeglądarką lub było od niej zależne, żaden film by się szybko nie załadował.